Strach jest grzechem

Oriana Fallaci Wydawnictwo: Świat Książki biografia, autobiografia, pamiętnik
La Paura È Un Peccato
Joanna Ugniewska
Świat Książki
dylemat moralny dziennikarka dziennikarstwo kultura Oriana Fallaci polityka praca zawodowa przyjaźń refleksje światopogląd wywiady życie prywatne
La Paura È Un Peccato
biografia, autobiografia, pamiętnik
Joanna Ugniewska

Opis życia, przeżyć Oriany Fallaci oraz wydarzeń historycznych zapisany na kartach listów.

Powinienem zacząć od informacji, że za sobą mam tylko jeszcze jedną lekturę Fallaci 'Penelopa na wojnie'. Na początku stwierdziłem o nieodpowiedniej kolejności czytania. To znaczy ta książka powinna być ostatnią, która podsumowuje twórczość pisarki. Jednak wprost przeciwnie okazało się to mieć efekt pozytywny, ponieważ teraz na każde dzieło spojrzę z biograficznego punktu...

"Strach jest grzechem" to zbiór listów Oriany Fallaci - dla miłośników jej twórczości prawdziwa gratka, gdyż autorka często pisze o genezie swoich książek i artykułów, o bohaterach słynnych wywiadów i o poznanych ludziach, których albo ceniła, albo krytykowała.

Osobną grupę stanowią listy dotyczące rodziny, stryja, matki i siostry, bliskich więzi z nimi oraz dramatycznych...

• Literatura faktu
  • Chcę w prezencie
  • Literatura faktu
  • Fallaci Oriana
  • 2021
  • 2020

Dodaj cytat z książki Strach jest grzechem