Warcross

Okładka książki Warcross Marie Lu
Okładka książki Warcross
Marie Lu Wydawnictwo: G.P. Putnam’s Sons Books for Young Readers Cykl: Warcross (tom 1) literatura młodzieżowa
literatura młodzieżowa
Warcross (tom 1)
G.P. Putnam’s Sons Books for Young Readers
2017-09-12
2017-09-12

Jestem pod wielkim wrażeniem pisarstwa Marie Lu. Budowanie przez nią świata nie ma sobie równych i czułam się, jakbym stała w wirtualnym świecie, doświadczając wszystkiego sama. Areny gry w pewnym sensie przypominały mi Igrzyska Śmierci pod względem napięcia i budowy, ale jednocześnie były całkowicie oryginalne. Historia przybrała kierunek, którego się nie spodziewałam, a Marie Lu wplotła także kilka zwrotów akcji i choć już na początku zorientowałam się w jednej rzeczy, wciąż myślałam „wow!”

Uhh, jestem świeżo po lekturze. Jeśli ktoś lubi cyberpunkowe klimaty w japońskim stylu to na pewno odnajdzie się w tej powieści.
Świat czy raczej światy bo każdy może stworzyć "swoją" rzeczywistość świetnie oddaje klimat uniwersum za co bardzo duży plus. Zaś sama gra wokół której toczy sie caly tom jest bardzo wciągająca- czytelnicy z bujną wyobraźnią na pewno będą zadowoleni i będą mogli w pełni zanurzyć się w Warcross'ie.
Co mi się nie podobało? Przy takich produkcjach liczyłem że postacie będą bardziej wyraziste wszak pole manewru jest ogromne- tu mi tego zabrakło. Postacie pisane jakby na jedno kopyto, kompletnie nie czułem żadnego związku z nimi. Delikatnie wpleciony wątek romantyczny kompletnie mi nie pasuje, ale to pozostawiam do oceny własnej.
Zabieram sie za drugi tom :)

Bardzo fajna książka, doskonale wykreowany świat Sci-Fi. Nieco przysługę opisy i czasem wolna akcja.

Dobra książka. Momentami mnie nudziła, lecz całkościowo oceniam ją bardzo dobrze.

Podczas czytania obudziła się we mnie 12-letnia ja z obsesją na punkcie Sword Art Online. O Boże tyle czasu wtedy szukałam książek z tematyką wirtualnej rzeczywistości, a ta tak właściwie sama do mnie przyszła.
Z tego powodu pewnie nie zdziwi was to, że pokochałam tę książkę już od samego początku. Każda strona cieszyła mnie jak dziecko, a już szczególnie te pomiędzy Emiką a Hideo.

Emika w wyniku chęci szybkiego zarobku włamuje się na Międzynarodowe Mistrzostwa Warcrossa, jednak nie wszystko idzie po jej myśli i zostaje przyłapana.
Choć jest już pewna, że trafi do więzienia, okazuje się, że twórca gry ma dla niej inny plan… mianowicie chce ją zatrudnić.

W ten właśnie sposób trafia ona jako dzika karta do Mistrzostw i nie zdaje sobie jeszcze sprawy, jakiej wagi jest sytuacja, z którą będzie musiała się zmierzyć.

Pomysł na fabułę, i to jak został wykreowany ten świat sprawił, że nie mogłam się oderwać od tej książki.
Do tego super wyróżniający się bohaterowie, który nie byli tylko ,,tłem,, do głównych bohaterów. Każdy miał jakąś osobowych dzięki czemu szybko wyłapałam kto jest kim i nie zlewali mi się ze sobą.

Myśl o zakończeniu ciągle przyprawia mnie o dreszcz, chociaż podejrzewałam, że będzie ono właśnie takie. Nie mogę się doczekać momentu w którym w końcu sięgnę po kolejny tom.

„Była taka piękna. Uroda ma moc, która pozwala wybaczać tysiąc niegodziwości”.

Fajnie mi się czytało

Fajnie mi się czytało

książka ma naprawdę niesamowity klimat, świetne było to połączenie technologii, Tokio i tak emocjonującej rozgrywki. bardzo polubiłam Emikę, jest naprawdę dobrze wykreowaną bohaterką, która nie boi się wyzwań.
PLOT TWIST WAS WGNIECIE W FOTEL, NADAL NIE POTRAFIĘ SOBIE TEGO UŁOŻYĆ W GŁOWIE 🤯

- Uważaj na siebie. Miej oczy dookoła głowy, dobra?
- Obawiam się, że spojrzenie będę miał skupione na tobie.

„Warcross” autorstwa Marie Lu

Z początku powiem że dosłownie kocham tą książkę, była to moja pierwsza książka którą przeczytałam od Marie ale kilka dni później sięgnęłam po Legendy i ją również polubiłam.

Warcross - gra przez którą cały świat oszalał i jest nieustannym elementem życia każdego na świecie, stworzył ją Hideo Tanaka i gdy Emika włamała się na tegoroczne rozgrywki poznała młodego miliardera i tak się wszystko zaczęło

Fabuła kręci się większości w grze, i chociaż momentów w realnym świecie jest mało to i tak są wspaniale napisane. Głównym problem książki jest jeden z hakerów - Zero, z którym Emika przez całą książkę będzie rywalizować tak aby nie zniszczył on rozgrywek i całej gry

Emika Chen, hakerka która boryka się z kłopotami finansowymi I przez to pracuje jako łowczyni nagród. Jej spostrzeganie świata bardzo mi się podobało, same radzenie sobie z problemami był pokazane w ciekawy sposób. No i tym bardziej pokazanie jej postaci dzięki czemu od razu ją polubiłam, a to często się nie zdarza

No i przechodząc do Hideo, młodego milionera przez którego grę świat oszalał. Jak mam być szczera z początku kompletnie mu nie ufałam, lecz potem dosłownie skradł moje serce. Chociaż jego decyzja dotycząca warcross kompletnie mnie zmieszała ale i tak był okej.

Drugoplanowi bohaterowie również byli ciekawie pokazani, ich życie ale także charakter i również rzeczy którymi się kierowali. Jednak z nich najbardziej polubiłam Hamilton i ashera

Sama fabuła jest dobrze stworzona i oryginalna, chyba jeszcze nikt nie stworzył podobnej książki. Dobijając do zakończenia jest cudowne i miałam ochotę zabrać się odrazu za 2 część, dodam że tożsamość zero odkryłam kilkanaście rozdziałów
przed końcem bo i tak jestem z niego zadowolona

- Uważaj na siebie. Miej oczy dookoła głowy, dobra?
- Obawiam się, że spojrzenie będę miał skupione na tobie.

„Warcross” autorstwa Marie Lu

Warcross - gra przez którą cały świat oszalał i jest...

Książka na prawdę mi się podobała, choć fabuła miała większy potęcjał. Sam wątek miłosny wydawał się trochę bezsensowny, ale pozatym przyjemna lekturka.

W tej książce były dwie uwielbiane przeze mnie rzeczy, czyli technologie, gry komputerowe itp. i przystojni Japończycy. Plus książka napisana została przez Marie Lu, czyli moja ulubioną autorkę❤️