Historia bez cenzury 2: Polskie koksy

Wojciech Drewniak Wydawnictwo: Znak Horyzont Seria: Historia bez cenzury historia
9788324041961
Znak Horyzont
historia historia Polski historia bez cenzury wojsko polskie wojskowość bohaterowie polscy bohaterowie
historia
9788324041961
Historia bez cenzury

Książka potwierdza elokwencję oraz pewien poziom filmików na YT. Bardzo przyjemna do czytania, dygresje jak najbardziej na miejscu i humor taki jakiego oczekiwałem. Polecam każdemu, kto interesuje się historią i nie tylko.

Druga część cyklu nie odbiega formą ani stylem od swojej poprzedniczki. I nie ma się co dziwić w końcu nie od dzisiaj wiadomo że zwycięskiego składu się nie zmienia, a lepsze jest wrogiem dobrego. Dlatego jeśli komuś spodobała się pierwsza część to również drugą nie powinien być zawiedziony. Choć mi osobiście brakuje jakiegoś choćby małego powiewu świeżości i mam nadzieję...

Fajna książka, z humorem

Drewniak w mojej śródczaszkowek liście koksów historycznych jest nr 1, pozdrawiam Was, Kochane Drewniaczki ;)

Bardzo fajna książka :) Na pewno lepsza niż poprzednia (mniej informacji o życiu ,,łóżkowym" bohaterów).

Lekko, łatwo i przyjemnie się czyta. Super do podruży. Polecam dla dzieci od lat 12-tu. Do licha z wulgaryzmami, które od czasu do czasu się trafiają.

1967

Świetna sprawa z opisaniem w taki sposób historii. Ciekawie, śmiesznie, jestem na tak!

Podobnie jak poprzednia książka HBC, "Polskie Koksy" to gówniarska, pseudo-patriotyczna i nierzetelna pozycja. Pomijanie istotnych faktów, wybielanie "swoich", obrzydliwe (ale akceptowalne) żarty i opieranie się na plotkach/przypuszczeniach nazywając to "faktem". Drewniak chwali Youtube i książki HBC że dzięki temu "wreszcie zapamiętasz coś z historii"- bzdura, zapamiętasz...

więcej Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

Druga część papierowego wydania „Historii bez cenzury” skupia się na subiektywnej liście najbardziej zasłużonych wojowników którzy stąpali po ziemiach Polski. Mamy zatem takich tuzów „robienia nożem” jak Zawisza Czarny, Stefan Czanecki, Tadeusz Kościuszko oraz tych którzy byli bardziej pokojowo nastawieni jak niedźwiedź Wojtek. Zgodnie z przyjętą prze autora konwencją,...

Kolejne fantastyczne wydanie HBC. Wojtek jak się bierze za opowiadanie historii, to robi to wyśmienicie, czy to w formie mówionej, gdy wsłuchujemy się jak dzieci w opowiadania dziadka wieczorem przy kominku, czy to w formie pisemnej, gdy lektura wciąga nas jak czarna dziura.

Dyskusje

• Historia