Historia bez cenzury 2: Polskie koksy

Wojciech Drewniak Wydawnictwo: Znak Horyzont Seria: Historia bez cenzury historia
9788324041961
Znak Horyzont
historia historia Polski historia bez cenzury wojsko polskie wojskowość bohaterowie polscy bohaterowie
historia
9788324041961
Historia bez cenzury

Świetna

Druga część "Historii bez cenzury" nie odbiega zbytnio od tego co widzieliśmy w pierwszej części. Mamy tu sylwetki kilkunastu bohaterów z różnych epok historycznych, tym razem zamiast władców Polski postawiono na "polskich koksów" - to jest bohaterów narodowych.

Książka poziomem jest bardzo blisko poprzedniczki - ta sama forma, podobny poziom żartów (tutaj jednak trochę...

Książka potwierdza elokwencję oraz pewien poziom filmików na YT. Bardzo przyjemna do czytania, dygresje jak najbardziej na miejscu i humor taki jakiego oczekiwałem. Polecam każdemu, kto interesuje się historią i nie tylko.

Druga część cyklu nie odbiega formą ani stylem od swojej poprzedniczki. I nie ma się co dziwić w końcu nie od dzisiaj wiadomo że zwycięskiego składu się nie zmienia, a lepsze jest wrogiem dobrego. Dlatego jeśli komuś spodobała się pierwsza część to również drugą nie powinien być zawiedziony. Choć mi osobiście brakuje jakiegoś choćby małego powiewu świeżości i mam nadzieję...

Fajna książka, z humorem

Drewniak w mojej śródczaszkowek liście koksów historycznych jest nr 1, pozdrawiam Was, Kochane Drewniaczki ;)

Bardzo fajna książka :) Na pewno lepsza niż poprzednia (mniej informacji o życiu ,,łóżkowym" bohaterów).

Lekko, łatwo i przyjemnie się czyta. Super do podruży. Polecam dla dzieci od lat 12-tu. Do licha z wulgaryzmami, które od czasu do czasu się trafiają.

Świetna sprawa z opisaniem w taki sposób historii. Ciekawie, śmiesznie, jestem na tak!

Podobnie jak poprzednia książka HBC, "Polskie Koksy" to gówniarska, pseudo-patriotyczna i nierzetelna pozycja. Pomijanie istotnych faktów, wybielanie "swoich", obrzydliwe (ale akceptowalne) żarty i opieranie się na plotkach/przypuszczeniach nazywając to "faktem". Drewniak chwali Youtube i książki HBC że dzięki temu "wreszcie zapamiętasz coś z historii"- bzdura, zapamiętasz...

więcej Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

Dyskusje