Rada nie od parady

Okładka książki Rada nie od parady
Danuta Bieńkowska Wydawnictwo: Państwowy Zakład Wydawnictw Szkolnych Seria: Biblioteka Błękitnych Tarcz literatura dziecięca
48 str. 48 min.
literatura dziecięca
Biblioteka Błękitnych Tarcz
Państwowy Zakład Wydawnictw Szkolnych
1965-01-01
1965-01-01
48 min.
rady narodowe

Okładka książki Nazewnictwo miejskie Łodzi Danuta Bieńkowska, Elżbieta Umińska-Tytoń
Ocena 6,0
Nazewnictwo mi... Danuta Bieńkowska,&...
Okładka książki Słownik dwudziestowiecznej Łodzi Danuta Bieńkowska, Marek Cybulski, Elżbieta Umińska-Tytoń
Ocena 0,0
Słownik dwudzi... Danuta Bieńkowska,&...

Biblioteka Błękitnych Tarcz 48/62
Dwunastoletni Maciek dostał od dziadka rower. Wbrew zakazowi rodziców, wyjechał na ulicę. Przez nieuwagę wpadł pod wartburga, który nie chcąc zabić chłopca, odbił w lewo i zderzył się z syreną. Ot i nieszczęście gotowe. Maciek nie wie, co mu grozi za spowodowanie wypadku. Udaje się więc do Rady Narodowej. Nie umie odszukać odpowiedniego wydziału, idzie więc na spotkanie z radnym jego dzielnicy, Misiakiem. Radny Misiak chętnie mu pomaga, a przy okazji wyjaśnia, czym jest Rada Narodowa, czym się zajmuje, jakie są jej kompetencje i podległe wydziały.
W posłowiu jeszcze szerszej zostaje omówiona struktura i szczegóły działania poszczególnych Rad na różnych szczeblach.
Książka raczej o wartości historycznej, jako ciekawostka dotycząca polityki PRL.

Biblioteka Błękitnych Tarcz 48/62

Dodaj cytat z książki Rada nie od parady