Brzechwa dzieciom. Dzieła wszystkie. Pan Kleks

Jan Brzechwa Wydawnictwo: Nasza Księgarnia Cykl: Pan Kleks (tom 1-3) Seria: Brzechwa dzieciom. Dzieła wszystkie literatura dziecięca
2017-05-24
1968-01-01
Nasza Księgarnia
literatura polska Marianny Sztyma baśń szkoła chłopcy szpak Mateusz Ambroży przygody
Pan Kleks (tom 1-3)
literatura dziecięca
2017-05-24
Brzechwa dzieciom. Dzieła wszystkie

Oficjalne recenzje i

Witajcie w naszej bajce!

[ 1 ] Link do recenzji

być jak Pan Kleks - marzenie przeciętnego belfra

Wszystkie części były fajne, ale trzecia była najlepsza!

Pierwsza prawdziwa lektura

Brzechwa stworzył przepiękną historię, której przesłanie jest ponadczasowe. Dobro zawsze zwycięża pomimo wielu niszczycielskich sił. Udaje się Panu Kleksowi poprowadzić młodych ludzi drogą nieszablonowych rozwiązań, bajkowych przygód i niezapomnianych wrażeń.
Serdecznie polecam.

2019

Dziecięcych lektur czar. Wydanie w sztywnej okładce, pięknie ilustrowane. Z łezką nostalgii wracam do dziecięcego świat by czytać lub by podumać nad kolorową ryciną. Moją ulubioną częścią zawsze była Akademia Pana Kleksa. Pozostałe części mogłyby dla mnie nie istnieć.

Pamiętam jak w bodajże czwartej klasie podstawówki się z nią męczyłam. To była jedyna książka, której nie byłam w stanie "przetrawić". Brzechwa musiał mieć naprawdę niezłą wyobraźnię, żeby napisać coś tak pokręconego.

Cudowne wydanie przede wszystkim - duży format, twarda okładka, kredowy papier, piękne ilustracje... No i treść oczywiście, zdecydowanie jeden z ulubieńców dzieciństwa

Trylogia o Panu Kleksie - historie genialne. Brzechwa pomalował moje dzieciństwo najpiękniejszymi barwami do tego stopnia, że Golarz Filip śnił mi się po nocach, a biegając po podwórku natężałem słuch, by piosenka zaprowadziła mnie do Akademii. Marzyłem o nieistniejących krainach, po których Pan Kleks podróżował, i wierzyłem w ich istnienie. Książka, do której wraca się z...

W ciągu minionych dwóch tygodni wypożyczyłam niemal wszystkie egzemplarze "Akademii Pana Kleksa" znajdujące siew bibliotece, w której pracuję. Na półce ostał się tylko egzemplarz "Pana Kleksa" z 1977, który tak smutno na mnie spoglądał, że go wzięłam i czytać zaczęłam, Początkowo miałam przeczytać tylko "Akademię", ale tak mnie wciągnęło, że szybciutko machnęłam również...

Na półkach: , , , , ,

Jedna z ponadczasowych baśni, która zawsze podoba się dzieciom. Pan Kleks i jego niezwykła akademia, zaklęty szpak Mateusz i Adaś Niezgódka zabiorą nas w świat magii, przygód i fantazji...

Dyskusje

1 218