Tajniki języka JavaScript: Na drodze do biegłości

Kyle Simpson Wydawnictwo: Helion Seria: Tajniki języka JavaScript informatyka, matematyka
You Don't Know JS: Up & Going
informatyka, matematyka
Robert Górczyński
Tajniki języka JavaScript
JavaScript programowanie front-end JS web development

Cała seria "Tajniki języka JavaScript" jest merytorycznie świetna, ale tylko pod warunkiem, że podczas czytania mamy otwartą również wersję angielską i do niej zaglądamy.
Tłumaczenie to po prostu porażka. Jak już ktoś wcześniej wspomniał - błędy w przekładzie, zmieniające sens zdań, a tym samym wprowadzające zamieszanie i utrudniające naukę.
Razi mnie również tłumaczenie...

Przeczytałem tylko dlatego żeby zobaczyć czy tłumaczenie jest faktycznie tak złe jak mówią. Jednym słowem - dramat, już nawet nie o tłumaczenie chodzi które jest rzeczywiście słabe, a o błędy w opisie działania mechanizów js, przykładowo, rodział I > zakres: mamy podaną funkcję calculateFinalPurchaseAmount która wykonuje operacje z użyciem stałej TAX_RATE (amt = amt + (amt...

Dobry wstęp do całej serii.Autor porusza najważniejsze kwestie do poznania w JS.Dość nie-liberalne podejście do nauki i programowania JavaScript,ale może się podobać.Mnie spodobało.Polecam!

Książka zero jeśli chodzi o serie "You Don't Know JS". Miejscami trudna dla osoby, która poznaje sam język i ogólnie programowanie. Sporo odsyłań do książek z tej serii, jednak autor chce żebyśmy bardzo dobrze poznali omawiane zagadnienie. Liczne przykłady oraz komentarze w stylu "Nie wszystko od razu będzie zrozumiałe" podnoszą na duchu.

• Programowanie
  • Nauka