Moje - nie moje

Danuta Kaczyńska Wydawnictwo: Państwowe Zakłady Wydawnictw Szkolnych Seria: Biblioteka Błękitnych Tarcz literatura dziecięca
48 str. 48 min.
48 min.
Biblioteka Błękitnych Tarcz
kradzież

Biblioteka Błękitnych Tarcz 21/62
Zaczyna się od włamania do szkoły. Ukradziono pieniądze przeznaczone na wycieczkę, cenne przybory szkolne, stoper wuefisty. Zaczyna się dyskusja - czy dobro szkolne jest wspólne, czy niczyje? Co jest "moje", a co "nie-moje"?
Następnie jest pogadanka o poczuciu moralności, odpowiedzialności zbiorowej, wspólnocie, w jakiej żyjemy, kłamstwie i...

• Seria: Biblioteka Błękitnych Tarcz
  • Przeczytane w 2020