Deniwelacja

Okładka książki Deniwelacja Remigiusz Mróz Patronat LC
Okładka książki Deniwelacja
Remigiusz Mróz Wydawnictwo: Filia Cykl: Komisarz Forst (tom 4) Seria: Mroczna strona kryminał, sensacja, thriller
kryminał, sensacja, thriller
Komisarz Forst (tom 4)
Mroczna strona
Filia
2017-05-10
2017-05-10
kryminał  literatura polska  niebezpieczeństwo  Podhale poszukiwanie  seryjny zabójca  śledztwo  Tatry trauma  wyścig z czasem  zabójstwo zaginięcie

Okładka książki Rewers Wojciech Chmielarz, Ryszard Ćwirlej, Gaja Grzegorzewska, Marta Guzowska, Joanna Jodełka, Robert Małecki, Marta Mizuro, Remigiusz Mróz, Joanna Opiat-Bojarska, Małgorzata Sobieszczańska, Marcin Wroński
Ocena 6,1

957 142 38

"Deniwelacja"
Opis od wydawnictwa:
Gdzie jest Wiktor Forst?
To pytanie zadają sobie zakopiańscy śledczy, gdy topniejący w Tatrach śnieg odsłania makabryczny widok na zboczach Giewontu. Odnalezione zostają zwłoki grupy kobiet, których za życia nic ze sobą nie łączyło.
Żadna wycieczka nie zaginęła zimą na szlakach, a wszystkie ofiary wypadków w górach zostały odnalezione. W dodatku na ciałach nie ma żadnych śladów świadczących o tym, by doszło do zabójstw. Kiedy w Zakopanem znikają jednak kolejne kobiety, nie ma wątpliwości, że na Podhalu pojawił się seryjny zabójca.
Policja odkrywa ślad prowadzący do Wiktora Forsta. Problem polega na tym, że nikt nie wie, gdzie od roku przebywa były komisarz…
Recenzja:
Po zakończeniu 3 tomu bardzo cieszyłam się na kolejny. I nie zawiodłam się, to była lekka i przyjemna książka. Książki Mroza bardzo szybko się czyta i tak było i tym razem. Trudno jest się oderwać od tej historii, nie chciałam przestawać czytać. Tatry, morderstwa, komisarz Forst i zagadka do rozwiązania - tak mogę podsumować tę część. Zakończenie tak jak w przypadku trzeciej części było zaskakujące i bardzo chcę przeczytać kolejne tomy. Jednak jest to fajna rozrywka. Jeśli kiedykolwiek czytaliście serię kryminałów to na pewno znacie ten ból kiedy zakończenie jest dosłownie jak ta emotka 🤯 i nie macie kolejnego tomu przy sobie. Sięgając po tę serię dobrze jest mieć kolejne pod ręką. Jedyne co mi przeszkadzało to fakt, że główny bohater bardzo się zmienił od pierwszego tomu i utracił pewne swoje cechy ( ci co czytali, wiedzą o czym mówię ). Ta książka zalicza się do kategorii przeczytać i zapomnieć, co oczywiście nie oznacza, że jest zła. Po prostu nie zapada w pamięć. Polecam wam te książkę i idę czytać kolejny tom. 7 / 10 ⭐

"Deniwelacja"
Opis od wydawnictwa:
Gdzie jest Wiktor Forst?

"Deniwelacja" to 4 tom przygód Wiktora Forsta i spółki.

Tym razem mamy do czynienia z małym odwróceniem akcji. Jej część, odbywa się poza górami, co można potraktować jako ciekawą odmianę.

Co do powieści, 4 część znacznie obniżyła loty od poprzednich. Jest w niej dużo kompletnie nierealistycznych rozwiązań, czasami prowadząc aż do absurdu. Abstrahując od tego, i traktując to jako powieść SFI mamy wiele ciekawych wątków, co zdecydowanie jest na plus tej książki, a także stali główni bohaterowie. Więc nadal jest ciekawie, lecz nie tak jak było wcześniej.

Sama końcówka książki wydaje się pewną przesadą, ale domyślam się, że jest ona wstępem do kolejnej części. Osobiście z chęcią dalej będę poznawać losy komisarza Forsta, choć mam poczucie, że seria z tomu na tom, zaczyna tracić swoją magię. No nic, zobaczymy co dalej.

"Deniwelacja" to 4 tom przygód Wiktora Forsta i spółki.

Na półkach: , , , , ,

Zdecydowanie nie jestem fanką tego tomu. Zaczyna mnie chyba denerwować to wieczne wracanie Forsta do nałogu...
Coraz bardziej widzę też, że nie na korzyść wychodzi Mrozowi ta płodność w pisaniu powieści. Bo postacie z jego różnych serii przeklinają identycznie, żartują w identyczny sposób, itp. A przecież ludzie są różni. A on tak się zakręcił z szybkim pisaniu że brakuje mu świeżego podejścia i czasu na wykreowanie nowych, innych, ciekawych postaci...

Ta część powinna mieć tytuł "Niewiarygodne przygody Wiktora Forsta"

Ta część powinna mieć tytuł "Niewiarygodne przygody Wiktora Forsta"

uwielbiam ten cykl. przeczytałem błyskawicznie i wiem, że jeszcze wielokrotnie wrócę

Próba ożywienia i przedłużenia zamkniętej wydawałoby się serii. Jak dla mnie trochę zbyt nieprawdopodobny ciąg zdarzeń, ale sprawna sensacja.

Trochę na siłę kontynuacja przygód Forsa . Zobaczymy co autor wymyślił jeszcze dla tego bohatera w następnej seri.

Moim zdaniem słabsza część z serii o Forście. Mam też wrażenie, że autora to też czasami za bardzo ponosi fantazja i pewne wydarzenia są mało realne. Powrót Forsta do nałogu też w moim odczuciu średnio trafiony.

Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

Zdecydowanie jak dotąd najgorsza część serii. Historia nie porywa, wydaje się też bardzo przekombinowana, a sama książka zrobiona "na siłę". Fakt faktem zakończenie jak zwykle nie zawodzi - to też sprawia, że tą część uznam za wypadek przy pracy i za jakiś czas sięgnę po część piątą licząc na coś o klasę lepszego.

Kawał dobrego kryminału. Ciekawy główny bohater, który ma swoje problemy ale zarazem jest dobrym gliniarzem. Interesująca sprawa zabójstwa i świat który łączy się nie tylko przez telewizję ale też media. Polecam wszystkie książki. Zapraszam też na swojego bloga https://okonapopkulture.blogspot.com/