Deniwelacja

Okładka książki Deniwelacja Remigiusz Mróz
Logo Lubimyczytac Patronat

Forst powrócił

Uwielbiam tę serią. Jedna z najlepszych kryminalnych jakie czytałem.

Uwielbiam tę serią. Jedna z najlepszych kryminalnych jakie czytałem.

Bardzo fajna książka, zdecydowanie nie żałuję, że zdecydowałam się sięgnąć po tą serię. Jestem zdziwiona powrócenia jednego z wątków, ponieważ myślałam że został zakończony w tomie 3 jednak zabieram się już za następną część by zobaczyć co się stanie.

To jest mój koniec z tą serią. Ja to już wszystko czytałam. Autor tak bardzo powiela schemat poprzednich książek, że ani trochę nie czuję jakbym czytała nowy tom.
Przeczytałam jeszcze opis kolejnego tomu i wiem, że tam ten schemat wraca z powrotem (już po samym opisie!). To tym bardziej mnie umocniło w postanowieniu by tą serię porzucić.

Kolejna, czwarta część z serii książek z komisarzem Forstem rozgrywająca się w górach. Tak samo dobra jak trzy poprzednie, ale to wyłącznie moja skromna opinia :-)

Tom 4 trylogii z Forstem! 🤪 Na tomie 5 jest napisane że to pentalogia - w to też nie wierzcie! Deniwelację czyta się bardzo dobrze... do pewnego momentu kiedy to okazuje się, że to co się dzieje niekoniecznie dzieje się tu i teraz i jest takie "WHAT?", ale to jeszcze spoko. To co nastąpiło w momencie odkrycia kart a propos mordercy nieco mnie zaskoczyło, baaaa! Poczułam się oszukana! I chyba mi się to nie podobało... 🤔🙄. Ale całość polecam!

IG:ksiazki_wloczykija
W tajemniczym labiryncie Zakopanego, gdzie chmury splecione z mgłami malują krajobraz, a zaspy śniegu przykrywają niejedną tajemnicę, rozgrywa się opowieść o czymś więcej niż tylko brutalnych zbrodniach. "Deniwelacja" to literackie arcydzieło, które nie tylko wciąga czytelnika w wir śledztwa, ale również prowokuje do głębszych refleksji.

Głównym wątkiem jest zagadkowy znikający komisarz Wiktor Forst i seria makabrycznych odkryć na zboczach Giewontu. Odnalezione zwłoki, niezwiązane pozornie ze sobą kobiety, stwarzają atmosferę niepokoju, a tajemniczy brak jakichkolwiek śladów zbrodni budzi jeszcze większe zaniepokojenie. Remigiusz Mróz perfekcyjnie konstruuje tę historię, skupiając się nie tylko na rozwoju śledztwa, ale również na psychologicznych portretach postaci.

Wnikliwie przedstawione postacie, zarówno te na stronie prawa, jak i te stojące po drugiej stronie barykady, przykuwają uwagę czytelnika. Nie brakuje tu także protagonistów z bogatymi życiorysami, których motywacje i sekrety stopniowo ujawniają się w miarę, jak fabuła się rozwija. W centrum uwagi stoi oczywiście sam Forst - jego tajemnicze zniknięcie i prowadzone śledztwo rzucają na niego światło odbiegające od standardowych konwencji kryminalnych.

Jednak to nie tylko kryminalna intryga sprawia, że "Deniwelacja" wyróżnia się spośród innych książek tego gatunku. Autor splata wątki filozoficzne i egzystencjalne, prowokując czytelnika do refleksji nad naturą ludzkiego istnienia. Pytania o cel życia, przemijanie, czy granice moralności towarzyszą czytelnikowi na każdej stronie, nadając książce głębszy wymiar.

Remigiusz Mróz doskonale balansuje pomiędzy napięciem kryminalnym a introspektywnym dialogiem, tworząc opowieść, która porusza zarówno emocje, jak i umysł. Czytając "Deniwelację", czujemy się jak uczestnicy nie tylko śledztwa, ale również podróży przez labirynt ludzkiej duszy. Niezwykle przemyślana narracja, wartka akcja i nieustające napięcie sprawiają, że książka ta jest nieodłącznym elementem biblioteki każdego miłośnika kryminałów.

Podsumowując, "Deniwelacja" to nie tylko kryminał, ale także głęboka medytacja nad sensem życia i ludzką naturą. Remigiusz Mróz w mistrzowski sposób łączy te dwa wątki, tworząc opowieść, która zostaje z czytelnikiem na długo po zakończeniu lektury. To książka, która nie tylko wciąga, ale także przekonuje do refleksji nad naszym miejscem w świecie. Niezwykle polecam tę pozycję każdemu poszukującemu nie tylko mocnego thrillera, ale również literatury o głębszym przesłaniu.

IG:ksiazki_wloczykija

Głównym...

Szybka i ciekawa. Sięgam po kolejna część :)

Szybka i ciekawa. Sięgam po kolejna część :)

Wydaje mi się to najsłabszą częścią. Naprawdę mało prawdopodobne te zdarzenia...

Cóż musze powiwdziec że ze wszystkich dotychczasowych tomów ten prezentuje sie najslabiej. Jednak ja brnę dalej w historię Forsta 🙂

Mam wrażenie że temat Forsta albo się wyczerpuje, albo się wyczerpał. Tworzona jest trochę spaghetti-saga, która zahaczając o jakieś cudowne połączenia trzyma się na gumę do żucia.
Oczywiście styl kryminału zachowany z krótkimi rozdziałami, wieloma orzeczeniami nakręcającymi akcję, ale czy to już trochę nie za daleko?
Spróbuję jeszcze jedną część, ale jestem coraz bliżej od odwrócenia się od tej sagi.
Przekombinowane

Spróbuję jeszcze jedną część, ale jestem coraz bliżej...

• 2017
  • Remigiusz Mróz