Zjednoczone Królestwo Wielkiej Brytanii i Irlandii Północnej / United Kingdom of Great Britain and Northern Ireland

Okładka książki Zjednoczone Królestwo Wielkiej Brytanii i Irlandii Północnej / United Kingdom of Great Britain and Northern Ireland
Władysław J. Krajewski Wydawnictwo: Krajowa Agencja Wydawnicza Seria: Polityczne ABC reportaż
235 str. 3 godz. 55 min.
Kategoria:
reportaż
Seria:
Polityczne ABC
Wydawnictwo:
Krajowa Agencja Wydawnicza
Data wydania:
1979-01-01
Data 1. wyd. pol.:
1979-01-01
Liczba stron:
235
Czas czytania
3 godz. 55 min.
Język:
polski
Tagi:
Wielka Brytania Wyspy Brytyjskie Brytyjczycy Londyn Margaret Thatcher brytyjska polityka brytyjska gospodarka
Dodaj do pakietu
Dodaj do pakietu
Średnia ocen
6,0 6,0 / 10

Oceń książkę
i
Dodaj do biblioteczki

Porównaj ceny

i
Porównywarka z zawsze aktualnymi cenami
W naszej porównywarce znajdziesz książki, audiobooki i e-booki, ze wszystkich najpopularniejszych księgarni internetowych i stacjonarnych, zawsze w najlepszej cenie. Wszystkie pozycje zawierają aktualne ceny sprzedaży. Nasze księgarnie partnerskie oferują wygodne formy dostawy takie jak: dostawę do paczkomatu, przesyłkę kurierską lub odebranie przesyłki w wybranym punkcie odbioru. Darmowa dostawa jest możliwa po przekroczeniu odpowiedniej kwoty za zamówienie lub dla stałych klientów i beneficjentów usług premium zgodnie z regulaminem wybranej księgarni.
Za zamówienie u naszych partnerów zapłacisz w najwygodniejszej dla Ciebie formie:
• online
• przelewem
• kartą płatniczą
• Blikiem
• podczas odbioru
W zależności od wybranej księgarni możliwa jest także wysyłka za granicę. Ceny widoczne na liście uwzględniają rabaty i promocje dotyczące danego tytułu, dzięki czemu zawsze możesz szybko porównać najkorzystniejszą ofertę.
Poczekaj, szukamy dla Ciebie najlepszych ofert

Pozostałe księgarnie

Informacja

Reklama
Reklama

Podobne książki

Reklama

Oceny

Średnia ocen
6,0 / 10
1 ocen
Twoja ocena
0 / 10

OPINIE i DYSKUSJE

Sortuj:
avatar
323
103

Na półkach: , ,

Wielka Brytania pod koniec lat 70-tych, w przeddzień przejęcia władzy przez Margaret Thatcher i konserwatystów. Kraj pogrążony w głębokim kryzysie ekonomicznym, społecznym i politycznym - i to pomimo odkrycia znacznych złóż ropy naftowej i gazu nieopodal szkockich wybrzeży. Kraj rosnącego bezrobocia, przestępczości, strajków, relatywnie niskiej wydajności pracy, upadających przedsiębiorstw niezdolnych do podjęcia skutecznej walki z zagraniczną, głównie zachodnioniemiecką konkurencją. Kraj znacznych obszarów biedy i wykluczenia, niepewnie patrzący w przyszłość, nie potrafiący odnaleźć się w szybko zmieniającym się świecie. Wielka Brytania pod koniec lat 70-tych notowała PKB na 1 mieszkańca o 1/3 niższy niż w RFN, Francji i krajach Beneluksu i mniej niż 1/2 poziomu Szwecji. Sporą część publikacji zajmują analizy przyczyn tej niewesołej sytuacji. Osobne kwestie to m.in. kryzys w Szkocji (tam był szczególnie silny) oraz konflikt w Irlandii Pn.
Warto sięgnąć po tę książkę, choćby po to, by uprzytomnić sobie, że Wielka Brytania, ten zamożny kraj, który okazał się "Mekką" dla około miliona Polaków, swego czasu omal nie stoczyła się do ekonomicznej drugiej, a może i trzeciej ligi. Całkiem możliwe, że jest to też pierwsza polskojęzyczna pozycja, w której przybliżono polskim Czytelnikom postać przyszłej "Żelaznej Damy" oraz jej program reform, które radykalnie zmieniły gospodarczy krajobraz Albionu.

Wielka Brytania pod koniec lat 70-tych, w przeddzień przejęcia władzy przez Margaret Thatcher i konserwatystów. Kraj pogrążony w głębokim kryzysie ekonomicznym, społecznym i politycznym - i to pomimo odkrycia znacznych złóż ropy naftowej i gazu nieopodal szkockich wybrzeży. Kraj rosnącego bezrobocia, przestępczości, strajków, relatywnie niskiej wydajności pracy, upadających...

więcej Pokaż mimo to

18
Reklama

Cytaty

Reklama
zgłoś błąd