Golem. Dramat w ośmiu obrazach

Halper Lejwik Wydawnictwo: Sic! Seria: Wielcy pisarze w nowych przekładach literatura piękna
Der Goylem
Olek Mincer
Sic!
Golem symbol potrzeba samodzielności tożsamość opieka arcydzieło żydowskiego teatru
Der Goylem
literatura piękna
Olek Mincer
Wielcy pisarze w nowych przekładach

Pre-frankensteinowska opowieść o kruchej potrzebie życia i władania nad egzystencją. Zaskakująco uniwersalny mit o codziennym niewolnictwie, którego nieświadomie się podejmujemy, lęku przerażającym się w bezpodstawne odrzucenie oraz krzyku rozpaczy niezrozumianego. O dziwo wziąłem na raz.

• 2018
  • Dramat światowy