Witaj, Karolciu!

Okładka książki Witaj, Karolciu!
Maria Krüger Wydawnictwo: Edipresse Seria: Kanon Literatury Dziecięcej - Lektury Dla Najmłodszych opowieści dla młodszych dzieci
opowieści dla młodszych dzieci
Kanon Literatury Dziecięcej - Lektury Dla Najmłodszych
Edipresse
2017-02-16
2017-02-16

więcej Więcej

Całkiem przyjemna książka. Miło mi się przy niej zasypiało. Jedynie zakończenie było nieco rozczarowujące. Ogółem przydałaby się taka pozytywna literatura dla dorosłych, by nie czytać tylko o tragediach.

Bardzo mi się podobała mimo tego że nie jest tak ciekawa jak ,,Karolcia". Mimo to świetnie się bawiłam. Fajnie było się cofnąć do lat dzieciństwa i cieszyć z przygód Karolci i Piotra. Dla młodszych czytelników radość z czytania tej książki będzie pewnie jeszcze większa.

Moja opinia zdecydowanie 10/10.

Kontynuacja przygód Karolci i jej przyjaciela Piotrka. Tym razem dzieci stają się posiadaczami błękitnej kredki (chyba ten kolor był ulubionym autorki, ponieważ przypominam- w poprzedniej części Karolcia miała błękitny koralik😉).
Ona również jest zaczarowana. Dzięki niej każda namalowana rzecz, zwierzę, czy nawet osoba ożywa. Niejednokrotnie pomaga wyjść dzieciom z...

Karolcię uwielbiałam od zawsze. Całe dzieciństwo zaczytywałam się w kółko jej niezwykłymi przygodami. A skoro w ramach czerwcowego wyzwania od LubimyCzytać mamy wrócić nostalgicznie i książkowo do tych lepszych czasów (prezent na dzień dziecka? :) ) to i ja odświeżyłam sobie ponownie pierwszy tom oraz w końcu kupiłam drugi i poznałam dalsze dzieje tej uroczej...

Pamiętam przygody Karolci ze szkoły podstawowej, ale z częścią drugą zetknęłam się już jako dorosła osoba. Przeczytałam, oczywiście, jednak już nie było tego szału ani tej niesamowitości. Może dorosłam i odbieram bajki inaczej?
Wydawała mi się powieleniem części pierwszej i wiała trochę nudą - znowu dziewczynka znajduje magiczną rzecz, tym razem niebieską kredkę. Znowu ona...

"Karolcia jest najfajniejsza bo ma bardzo dużo przygód". - recenzja 6-letniej córki.
Jak dla mnie jest troche za grzeczna :)

Duży sentyment :-)

2021

Z książeczką wiąże się wiele pozaczytelniczych wspomnień, dlatego moja ocena nie jest obiektywna. Niebieska kredka, a nie zaczarowany ołówek pozostała dla mnie synonimem niezwykłej przygody. Robiąc porządki odłożyłam ją z pietyzmem na półkę.

Córka lat 5 poleciła mi znalezienie kolejnej części. "Okropnie" jej się przygody Karolici podobały.

2 543
  • Dzieciństwo
  • Z dzieciństwa
  • Lektury
  • Dla dzieci
  • Z biblioteki
  • Literatura polska

Dodaj cytat z książki Witaj, Karolciu!