Wilcze Leże

Andrzej Pilipiuk Wydawnictwo: Fabryka Słów Cykl: Światy Pilipiuka (tom 9) Seria: Światy Pilipiuka fantastyka, fantasy, science fiction
Fabryka Słów
Antologia opowiadania Storm Skórzewski Pilipiuk
Światy Pilipiuka (tom 9)
fantastyka, fantasy, science fiction
Światy Pilipiuka
Antologia opowiadania Storm Skórzewski Pilipiuk

Praktycznie każde opowiadanie trzyma równy, dobry poziom. Wg mojej opinii tom lepszy niż poprzedni ( Litr ciekłego ołowiu), ale wiadomo, to odczucie subiektywne. W dalszym ciągu czyta się w miarę szybko i lekko. Najlepsze opowiadanie to oczywiście jak u Pilipiuka tytułowe - mix fantastyki i historii :) ale również ciekawie napisane opowiadanie "Cmentarzysko Marzeń".

Bardzo, bardzo przyjemna książka.
Musiałbym przytoczyć wszystko to, co w reszcie opowiadań Pilipiuka, czyli lekkość, historyczne smaczki, przyjemnie sprasowana fabuła. To co się powtarza i to dzięki czemu uważam ten cykl za dobry.
Niemniej jednak w danej książce mamy do czynienia z ciekawymi zabiegami.
Opowiadanie Lalka było bardzo śmieszne, jakkolwiek humor w opowiadaniach...

To dobry zbiór opowieści - np. czuć momentami dalekiego ducha Nienackiego. Są też materiały na dłuższe formy oraz zdecydowane wypełniacze. Na deser ukłon w stronę Kornela Makuszyńskiego.
Ideał na 6, za daleko do 7.

Średniak, pamiętam jak przez mgłę że nie był to za fajny zbiór.

Przeczytałem trochę książek w młodości :) .

Cóż mogę rzec, nie mój klimat, dałam się oszukać okładce i dobrze brzmiącemu opisowi, ledwie zaczęłam, ale nie poczułam mięty. Nie przepadam za zbiorami opowiadań, zwłaszcza obyczajami. Słownictwo proste, co też nie należy do moich ulubionych w powieściach, dlatego ocena, choć mocno subiektywna, to niska.

Bardzo dobra i ciekawa pozycja. Momentalnie wkręcam się w uniwersum. Polecam.

"Wilcze leże" to jeden z najlepszych zbiorów opowiadań wchodzących w skład serii "Światy Pilipiuka". Nie sądziłem, że autor będzie jeszcze potrafił czymś mnie zaskoczyć a tymczasem otrzymałem książkę, w której nie jestem w stanie wskazać opowiadania, które by mi nie przypadło do gustu. Robert Storm i doktor Skórzewski w najlepszej formie. Świetne opowiadanie z czasów II...

Stały, dobry poziom cechuje kolejne pozycje z cyklu "Światy Pilipiuka". Sięgam po kolejny tom :)

Trzyma poziom poprzednich książek, rozwija też kilka starych opowiadań. Jest ok.

W dziełach tego autora lubię wplecione w fabułę, często mało znane postacie i wydarzenia z historii Polski. Zabieg ten nadaje jego utworom specyficznego klimatu i wywołuje chęć sprawdzenia, jak to było z tą historią. Nie inaczej jest z „WILCZYM LEŻEM”. Książka zawiera w sobie właśnie te charakterystyczne dla autora wtarte w tekst kawałeczki historii. Czyta się lekko i...

Dyskusje

1 584