Niemiecki. Ćwiczenia gramatyczne

językoznawstwo, nauka o literaturze
Psychoskok
2017-03-23
2017-03-23
język niemiecki Magdalena Surowiec Niemiecki ćwiczenia gramatyczne gramatyka niemiecka Psychoskok

Język niemiecki nigdy nie wzbudzał we mnie wielkiej fascynacji, ale z różnych względów muszę się go uczyć. Repetytoriów do nauki tego języka jest u mnie cała półka, ale powiem że ten jest bardzo, bardzo przystępny zwłaszcza dla takich laików jak ja, którym nauka tego właśnie języka idzie gigantycznie ciężko. Pani Magda stworzyła książkę prostą, przystępną dla samouków, dla początkujących uczniów. Widać w książce wielkie doświadczenie autorki, wie jak przekazać wiedzę, aby brzmiała ona zrozumiale i przede wszystkim, by nauka nie była katorgą a wręcz czystą przyjemnością. Polecam, tym którzy rozpoczynają swoją naukę z językiem niemieckim.

Przyzwoite repetytorium z gramatyki języka Niemieckiego. Dla początkujących, zaczynających swoją przygodę z jeżykiem może być trochę trudne ale dla powtarzających materiał jest to podręcznik bardzo dobry. Świetnie porządkuje posiadaną wiedzę i zwraca uwagę na najważniejsze aspekty tej gramatyki. Po prostu gramatyka niemiecka może być przyjemna i prosta, nawet dla młodszych czytelników i uczniów.

Tego rodzaju pozycje należy oceniać przez pryzmat przydatności, ta wypada naprawdę świetnie.

Mam wrażenie, że nigdy wcześniej nie spotkałam się z książką, w której tak czytelnie wytłumaczone zostają zagadnienia z niemieckiej gramatyki, ale to pewnie dlatego, że autorka jest doświadczoną nauczycielka:)

Polecam wszystkim, którzy potrzebują wsparcia podczas nauki niemieckiego.

Polecam wszystkim, którzy potrzebują wsparcia podczas nauki niemieckiego.

Podręcznik jest odpowiedni dla uczących się samodzielnie – dzięki opracowanym rozwiązaniom każdy może skontrolować swoje postępy.
Nadaje się on także na różne poziomy znajomości języka niemieckiego. Uczący się mogą wydrukować sobie interesujący ich rozdział i w dowolnym momencie przejść do następnego – między innymi z tego powodu podręcznik ukazuje się jako e-book.

Muszę przyznać, że język niemiecki nie wzbudza we mnie euforii ani żywych, pozytywnych wspomnień, a raczej nudne, rozwlekłe lekcje, które miałam tylko przez cztery lata szkoły średniej. Ta książka nie jest typowym podręcznikiem. Znajdziecie w niej wiele ciekawych ćwiczeń, a chyba to w nauce języków obcych jest najważniejsze. Do tego należy jeszcze dodać, iż jeśli książka została stworzona z pasji, to zyskuje podwójnie. A tutaj ewidentnie mamy te dwie cechy. Autorka przez wiele lat uczyła i uczy języka niemieckiego, pracuje jako tłumaczka, pisze artykuły naukowe. Przez siedem lat mieszkała w Niemczech, obecnie w Meksyku, pracując w największej na świcie filii Volkswagena ucząc niemieckiego. Otwarcie przyznaje, że jest pracoholiczką, molem książkowym. Pracuje przez siedem dni w tygodniu, non stop obcując z niemieckim, w których zakochała się od piątej klasy szkoły podstawowej. Przez lata kształcenia, autorka zna gusta i wymagania uczących się języków obcych. Wie, czego ta grupa odbiorców oczekuje od podręczników, jakich szuka konkretów, a czego brakuje w publikacjach będących pomocami naukowymi. Po lekturze podręcznika gwarantuję, że samouki mogą sięgnąć po niego również.

Autorka znakomicie użyła w nim swoich doświadczeń. Widać, jak wiele włożyła w to pasji i pracy. Takie książki są najlepsze, bo uczą tego, co jest ważne, ale przede wszystkim myślenia. Publikacja jest dopracowana, rzetelna, dosyć obszerna, konkretna, rzeczowa, idealna dla wzbogacających wiedzę, łaknących cennych wskazówek. Udowadnia, że nie wystarczy wykuć się tylko słówek, potrzebna jest praktyka, a tej doskonale nabierzecie dzięki temu podręcznikowi.

Całość na:

Polecam, świetny podręcznik, warto mieć :)

Polecam, świetny podręcznik, warto mieć :)

Dodaj cytat z książki Niemiecki. Ćwiczenia gramatyczne