Co kapelusz jeść powinien i inne opowiadania

Okładka książki Co kapelusz jeść powinien i inne opowiadania Agnieszka Gadzińska
Okładka książki Co kapelusz jeść powinien i inne opowiadania
Agnieszka Gadzińska Wydawnictwo: Skrzat literatura dziecięca
literatura dziecięca
Skrzat
2017-01-01
2017-01-01

Jeśli szukacie literatury dla przedszkolaków i najmłodszych uczniów, to polecam Wam książkę „Co kapelusz jeść powinien i inne opowiadania” Agnieszki Gadzińskiej, która jest jedną z ciekawszych propozycji, jakie pojawiły się w tym roku na rynku. Dlaczego?

Po pierwsze już sama okładka zachęca, by po nią sięgnąć. Ciekawe ilustracje Artura Gulewicza idealnie komponują się z jeszcze ciekawszymi opowiadaniami. Bohaterką pierwszego – „Co kapelusz jeść powinien” – jest troszkę niesforna i butna dziewczynka. Karolinka, za sprawą zawodowych planów ciotki Iki, musiała przeprowadzić się do miasta, by tamta mogła spełnić swoje marzenie o własnym sklepie z kapeluszami. Jak się szybko okazało kapelusze to niezwykłe i wymagające specjalnej opieki przedmioty. Kiedy Karolinka dostała swój, tak samo piękny, jak i niezwyczajny kapelusz, nie zdawała sobie sprawy, że brak wiary w jego moc i jej lenistwo mogą wywołać niewiarygodne zdarzenia. W książce znajdziemy również przygody Bartusia, który próbował rozwikłać zagadkę, dlaczego nikt nie pamięta czym jest Gwiazdka i co wspólnego może mieć mała, ruda dziewczynka ze świętami Bożego Narodzenia? To nie koniec niezwykłych zmagań bohaterów tej książki. Trzeci rozdział “Kłopoty Wróżki Zębuszki” to przezabawna historia tytułowej bohaterki, która… sama straciła ząb! Jak młodsza specjalistka do spraw ubytków mlecznych poradzi sobie w tej niecodziennej sytuacji?

Wszystkie te opowieści przeplatają realistyczne opisy z fikcją, dodając tym samym atrakcyjności każdej z tych bajek, które wciągają tak bardzo, że trudno oderwać się przed ich ukończeniem.

Książka „Co kapelusz jeść powinien i inne opowiadania” z pewnością zainteresuje młodego czytelnika na tyle, by ten z wielkim zaciekawieniem docierał do końca każdego rozdziału. Dodatkowo jest pięknie wydana – twarda oprawa i kredowy papier jeszcze bardziej uszlachetniają pełne koloru ilustracje, które są równie abstrakcyjne jaka same opowiadania.

opowiadania Agnieszki Gadzińskiej spotkały się z tak ogromnym entuzjazmem ze strony najmłodszych. „Co kapelusz jeść powinien i inne opowiadania” to bajki, które nie tylko rewelacyjnie się czyta i opowiada. To opowiadania, do których wraca się z przyjemnością nieskończoną ilość razy, recytując wybrane kwestie z pamięci i wspólnie wybuchając gromkim śmiechem.

Recenzja: http://mamao.pl/o-kapeluszu-karolinki-oraz-stefanie-i-tadziku-z-rumiankowej/

Recenzja:...

Agnieszka Gadzińska i jej najnowszy tytuł: "Co kapelusz jeść powinien i inne opowiadania" już na pierwszy rzut oka skojarzyła mi się z inną publikacją tegoż samego wydawnictwa (KLIK). Jak dla mnie sytuacja zdecydowanie na "minus". Jak się okazuje - pierwszy i jedyny! Wszystkie SKRZAT-owe książki są pięknie wydane. Nie muszą być w twardej oprawie gdyż okładka zawsze przyciąga wzrok. Duży format może i jest niewygodny do umieszczenia na tradycyjnym regale, ale gwarantuję Wam, że treść i ilustracje wynagradzają te drobne niedogodności logistyczne.
Najnowsza książki Agnieszki Gadzińskiej to zbiór trzech opowiadań napisanych lekkim piórem. Są pełne humoru i uzupełnione pasującymi do opisywanych sytuacji ilustracjami autorstwa Artura Gulewicza.
Dlaczego kapelusze w sklepie cioci Wiktorii są wyjątkowe? Co się stało, że wszyscy zapomnieli nagle czym jest Gwiazdka? I jakie kłopoty może mieć wróżka Zębuszka. Tego wszystkiego dowiecie się z zabawnych opowiadań autorki.
Pogodne, z humorem, wypełnione magią i fantastyką opowiadania zabierają młodych czytelników do innego świata. Autorka bardzo skutecznie potrafi nas zaczarować swoja opowieścią i sprawia, że wciąż chcemy więcej.

• Przeczytane 2017
  • Czytane z córką
  • Półka Julka
  • Przeczytane w 2018 r.
  • Wyzwanie "Przeczytam 52 książki w 2017 roku"

Dodaj cytat z książki Co kapelusz jeść powinien i inne opowiadania