Mumia

Tess Gerritsen Wydawnictwo: Albatros Cykl: Rizzoli/Isles (tom 7) Seria: Anatomia zbrodni kryminał, sensacja, thriller
The Keepsake
2017-03-21
Zbigniew Kościuk
Anatomia zbrodni
Tess Gerritsen thriller powieść medyczna Anatomia zbrodni Rizzoli & Isles

Chciałem dokopać się do tej mumii samodzielnie, wydobyć ją na światło dzienne i pozwolić jej przemówić. Tymczasem wystawiono ją od razu na widok publiczny, ochrzczono niezwykłym znaleziskiem i odstawiono retrospektywny taniec, w którym ukazano, w jaki sposób losy oprawcy i ofiary splotły się ze sobą na zgubę tej ostatniej.

"Mumia" jak sam tytuł wskazuję fabuła nawiązuje do wątków archeologicznych co uwielbiam w każdym gatunku ,dlatego wybór padl właśnie na tą pozycję!
Fabuła ciekawa sam pomysł również niczego sobie ,jedyne co mi zabrakło to odrobinę więcej akcji trochę to śledztwo było mozolne momentami monotonne .Plus jak zawsze za zaskakujące zakończenie pełne zwrotów akcji

Dobra ja zwykle

to pierwsza książka tej autorki którą przeczytałam ,lubię książki z pogranicza tajemnica,przygoda ,historia, sensacja, archeo ..dlatego wybrałam ta pozycje i mimo ze brakuje hasła przygoda/archeo to i tak bardzo mnie wciągnęła fabula wiec przeczytam wszystkie książki tej autorki z tej serii

Dobra, ale nie wybitna - pisarka ma na swoim koncie lepsze pozycje. Książka miejscami przegadana. Autorka wpadła w pułapkę umieszczenia długich naukowych wywodów, jakby nie potrafiła się zdecydować, co jest ważne dla powieści, a co nie. Fabuła ciekawa, intryga przemyślana, ale czegoś zabrakło. Między mną a tą książką nie było chemii.

Każdą kolejną książką Tess udowadnia mi,że nie ma dla niej żadnych trudnych tematów i w każdym pływa jak ryba w wodzie. Mając znakomite pióro wprowadza czytelnika z łatwością w skomplikowane procedury i tajniki medyczne. Tym razem serwuje wiedzę archeologiczną z zakresu mumifikacji. Do tego umiejętnie wprowadza w fabułę tajemnice starożytnych wykopalisk, ciekawostki ze...

Im bliżej końca, tym bardziej wyjaśnia/komplikuje się akcję. Motyw bagiennej mumii nawet zabrzmiał po słowiańsku. Przeczytałem z przyjemnością.

Według mnie dobra, ale nie najlepsza powieść tej autorki. Czegoś mi ciągle brakowało, mimo że działo się dużo i czytało się szybko. Sporo naukowych wywodów, jednak te zdecydowanie na plus. Mało było w tym wszystkim Maury, co było o tyle lepsze, że książka nie wpadała w romans. Zakończenie nie wbiło mnie w fotel, ale podobało mi się. Ciekawy pomysł na książkę.

1964

Kolejny tom cyklu z Maurą Isles i Jane Rizzoli. Poprzednia część "Klub Mefista" była dla mnie strzałem w dziesiątkę, jeśli chodzi o tematykę. Tu co prawda nie jestem fascynatką wykopalisk i archeologii,ale sama historia jest wciągająca. Zmumifikowana kobieta, która okazuje się, że nie jest starożytnym znaleziskiem, tragiczne losy kobiet, szalejący psychopata. Wiele razy...

Płaski kryminał, bez żadnych zwrotów akcji.

Dyskusje

6 181