Harlan Coben Wydawnictwo: Century kryminał, sensacja, thriller
angielski
Century
kryminał, sensacja, thriller
angielski

Jak dla mnie rewelacja. Każdą książkę Cobena czytam w błyskawicznym tempie. Akcja zawsze mnie wciąga. Tu było tak samo. Polecam :)

Pewnie wstyd się przyznać, ale to moja pierwsza przygoda z twórczością Harlana Cobena. Zupełnie nie wiedziałam co mnie czeka, nie czytałam ani jednej recenzji książki. Chciałam mieć jasny umysł i nie sugerować się komentarzami, że "nudna" albo "super petarda".
Pewnej nocy na torach kolejowych ginie Leo i Diana, wszystko wskazuje na to, że popełnili samobójstwo. Tej samej...

Skoro po 1,5 roku nie pamiętam kompletnie o czym to było, to znaczy, że nie było to dobre..

Książka o charakterze rozgrywkowym i tak ją należy odbierać. Nie jako wybitną literaturę ale jako dobry relaks podczas czytania.
I tak się sprawdza.

Znowu niesamowita historia z nieoczekiwanym zakończeniem. Opowieść o tym, że głupia zabawa może przerodzić się w ogromną tragedię wielu osób trwającą do momentu aż przypadkowe samobójstwo zostanie wyjaśnione, jako morderstwo w ramach odwetu. Tajny obiekt w lesie, grupka znajomych chcąca zrobić żart koleżance i niesamowity splot wydarzeń doprowadzają do tragedii wielu...

Druga pozycja tego autora. Druga niezła, ale mało porywająca. Historia ciekawa, ale nie aż tak, żeby nie móc doczekać się końca. Póki co po kolejną chyba się nie słyszę.

Miłośników Cobena nie trzeba namawiać, a kto go nie zna niech żałuje.

Przeczytana w 90% wyłącznie dlatego, że czytałam po niemiecku w celach treningowych. Wróciłam do Cobena po (10?) latach. Pamiętałam, że miał sporo tanich chwytów, ale suspens był. Tu nie ma ani grama suspensu. Namęczyłam się ogromnie.

O tym, co wydarzyło się tragicznej nocy przed piętnastoma laty, wiedzieli tylko Leo i Diana. Była to noc ich śmierci. Kiedy na torach kolejowych znaleziono poszarpane ciała, zatrzymało się życie kilku mieszkańców miasta. Przede wszystkim życie Napa Dumasa, brata bliźniaka Leo. Tym bardziej, że tej samej nocy zaginęła jego ukochana dziewczyna, Maura.
Żeby ją odnaleźć i...

Klasyka Cobena! Wciągająca, niesamowita i pełna zwrotów akcji. Do samego końca nie wiedziałam jak się skończy, a samo zakończenie to sztos.

2 919
    1 234