Piękna i Bestia

Okładka książki Piękna i Bestia
Elizabeth Rudnick Wydawnictwo: Egmont Polska Seria: Kinoteka fantasy, science fiction
fantasy, science fiction
Kinoteka
Beauty and the Beast Novelization
Egmont Polska
2017-03-15
2017-03-15
Miłosz Urban
piękna i bestia baśń miłość

więcej Więcej

Piękna książka. Kolejna rewelacyjna pozycja Elizabeth Rudnick.

Jak dla mnie "Pięknej i Bestii" nigdy dość, a piękna okładka filmowa tylko przyciąga wzrok. Cóż możną więcej napisać. Historia stara jak świat, wiec każdy wie, jak potoczy się akcja i cała historia. Język bardziej przeznaczony dla dzieci, ale i tak miło się czyta.

Raczej każdy zna Piękną i Bestię, ale uważam ,że ta pozycja powinna znaleźć się jako lektura szkolna. Zwykła dziewczyna mieszkająca w Paryżu, po utracie matki przeprowadza się do małego miasteczka. Potem poznaje Bestię, do którego na początku nie była przekonana. Cudowna książka, ale przewidywalna jeżeli obejrzało się film.

Piękna historia miłości, której nikt nigdy nie brał pod uwagę.
Bella i Bestia mimo skrajnych podejść do życia, mimo faktu, że Bella była więziona w Zamku. Jednakże z upływem czasu i wspólnie spędzonych chwil, zakochują się w sobie.
Jedynie jedna osoba jest temu przeciwna, "bohater", "najwspanialszy" kawaler i "dobry" człowiek - Gaston, tylko że tylko Bella odgadła jaki...

Elizabeth Rudnick jak widać lubi przenosić ekranizacje na wersje książkowe. Podobnie jak było z "Czarownicą", w 2017 roku do kin trafiła adaptacja baśni Disneya z 1991 roku, która urzekła wielu, przy czym stała się ulubioną baśnią. Nie ma się co rozpisywać w kwestii tej powieści, gdyż znamy ją bardzo dobrze. Kolejne odświeżenie zawdzięczamy tylko filmowi.
Jak odświeża...

Napisana bardziej językiem dla dzieci, co nie zmienia faktu, że jest to moja ulubiona historia miłosna z dzieciństwa :)

Szczerze mówiąc, nie sądzę aby ktokolwiek nie znał tej starej jak świat opowieści, na przestrzeni lat napisanej i sfilmowanej kilkakrotnie. Jedna historia różne wersje, a wszystkie prawdziwe, ale chyba ta najbardziej znana dla nas to bajkowa wersja Walta Disney’a. Jak dziś, pamiętam wyprawę z wujkiem do wypożyczalni kaset wideo żeby obejrzeć tę cudowną bajkę. Oczywiście...

Zakochałam się w tym wydaniu "Pięknej i Bestii"! Normalnie cudo!! ♥

Natknęłam się na tą książkę u mojej kuzynki, która wygrała ją na konkursie. Przeczytała ledwie kilka stron, bo ją nudziła, a ja nie mogłam się od niej oderwać, czytając w dwa dni. Wspaniała książka, jak i film, na podstawie którego została napisana książka.

To moja ukochana bajka z dzieciństwa. Lubię do niej wracać.

• 2017
  • 2018