Co mi w życiu nie wyszło?

Okładka książki Co mi w życiu nie wyszło? Piotr Gąsowski
Okładka książki Co mi w życiu nie wyszło?
Piotr Gąsowski Wydawnictwo: Edipresse biografia, autobiografia, pamiętnik
Edipresse
2016-01-01
2016-01-01
biografia

Kupiłam tę książkę z myślą o przeczytaniu biografii. Pomyliłam się, ale nie zawiodłam. To zbiór historii z życia Piotra Gąsowskiego, przedstawionych w bardzo lekki sposób. Z dużą dawką humoru opowiada o tym, co mu w życiu nie wyszło.

Bardzo ciekawie opisane zycie Piotra Gasowskiego. Jak to jest napisane w tytule, sam opisał swoje przygody życiowe. Widac to juz po pierwszych stronach książki, jest wesoło, z humorem (czasem czarnym) ale tez refleksyjnie. Jedna z ciekawszych historii jakie czytałem, naprawde warto sięgnąć po te opowiesc. Brawo Panie Piotrze.

[...]
Sława jest pojęciem względnym, a wszystko zależy od tego, w jakim kraju żyjemy. Prawdziwą międzynarodową gwiazdą filmową z Polski, biorąc pod uwagę ilość zagranicznych widzów, była Barbara Brylska występująca w radzieckich filmach. Albo Stanisław Mikulski jako Hans Kloss, którego przygody z wypiekami na twarzy oglądałem.

Nie każdy potrafiłby swoje „niepowodzenia” przekuć w sukces. Panu Piotrowi Gąsowskiemu niewątpliwie się to udało. Gratulacje !
Doskonała lektura, wspaniale się bawiłam czytając 😉

[...]

Nie każdy potrafiłby swoje „niepowodzenia”...

Książka do przeczytania dla każdego. Autobiografia na opak, co mi w życiu nie wyszło, ale z optymistycznym zakończeniem, że jak każdemu są rzeczy, które się nie udały, jednakże ogólnie bilans wychodzi na plus. Super wspomnienia począwszy od lat ..zeszłego wieku, nie jeden raz było wzruszenie jak się czytało jak to drzewiej bywało, a także łezka ze śmiechu np. przy opisie pobytu w Chicago, przy walce z budzikiem, przy opisie wybrania się na zbiór ogórków na samoloto‐traktorze. Przeczytałam od razu, perypetie wciągają, nie da rady się oderwać. Czuję niedosyt i potrzebę kolejnego tomu!!! gdyż myślę że jeszcze sporo historii i rozdziałów i perypetii mogłoby powstać, ku zachowaniu historii jak to kiedyś bywało. To był super spędzony czas, oby więcej takich książek :)

Trudno nie znać Piotra Gąsowskiego.
Każdy słyszał o nim chodź raz.
Ale znamy go jako aktora, konferansjera, kabareciarza...
Czy ta książka pokazuje nam, jaki Piotr Gąsowski jest na co dzień? Chyba nie do końca...
Ta autobiografia jest inna niż wszystkie. Autor nie skupia się na pokazaniu siebie "wybielonego". Wręcz przeciwnie! Skupia się na pokazaniu wszystkich rzeczy, które w życiu mu nie wyszły. Ale z drugiej strony, nie wyszło z tego "ojojanie" i stękanie, jaki on jest biedny, a całkiem zabawna historia pokazująca, że to, co na pierwszy rzut oka jest nasza porażką, w przyszłości może stać się naszą siłą, atutem. Albo po prostu zabawną historią ;)

Książka napisana lekkim językiem, dość charakterystycznym dla autora. Momentami odnosiłam wrażenie, że pan Piotr stoi obok mnie i czyta na głos.

Polecam :)

Trudno nie znać Piotra Gąsowskiego.
Każdy słyszał o nim chodź raz.
Ale znamy go jako aktora, konferansjera, kabareciarza...

Zdecydowanie jedna z najlepszych biografii jakie czytałem a już na pewno autobiografii. Chociaż nie przeczytałem ich zbyt wielu. jednak jako książkę oceniam ją jako rewelacyjną polecam do przeczytania każdemu. Nie ma w niej miejsca na nudę są świetne anegdoty i dowcipy. Czyta się jednym tchem i zamachem.

Cudowna książka, kunszt gawędziarza przeniesiony na kartki książki. Polcem każdemu

2026

Choć nie przepadałąm za Gąsowskim, jego pełna humoru i bezpretensjonalności książka spowodowała, że daję mu plusa i cieszę się, że je=go twarz brzmi znajomo. Aktordzieli się swoimi anegdotami i historiami dotąd przemilczanymi o róznych klapach i sukcesach. Najczęsciej jest mylony z Gąssowskim, nawet raz wzięto go za ... ojca piosenkarza. Wspomina swoje uidane występy w ramach formacji Tercet czyli Kwartet. Nawet w Stanach w radiu polonijnym pani z uporem kazała mu śpiewać największe przeboje Wojtka.
Takich historii podkreślających jego dystans do siebie jest tu sporo. Widać, ze nei tylko ma talenty konferansjera, ale i dobrze mu się pisze, potrafi barwnie opowiadać. Z wielką dumą pisze o swoich dzieciach, przedstawia historię swojego związku ze Śleszyńską, przygodę z Tańcem z Gwiazdami, fascynację Anią Głogowską, ich córkę Julcię. Mimo wszystko pozostaje w przyjacielskich relacjach z byłą żonańa, no i z szacunkiem i atencją o niej pisze, czym wyróżnia się w świecie show-biznesu.
Gruza nie zatrudnił go do roli mężą Jagody w sequelu czterdziestolatka bo był za ... chudy. Potem po latach kajał się za to niedopatrzenie. Inne tematy to rozliczne podróże, ulubione programy, super formuła TTBZ, przygody z wojskiem kiedy dojrzały już ojciec rodziny musiał na kilka miesięcy iśc w kamasze. Wspomina wielkich aktorów i reżyserów z którymi miał zaszczyt pracować jak Hanuszkiewicz, Holoubek czy Mrozowska.

Do przeczytania tej książki zachęcił mnie sam Piotr Gąsowski, na jednym ze spotkań autorskich, w którym miałam przyjemność uczestniczyć. Spotkanie świetne! Nie spodziewałam się, że tak się na nim ubawię! Pan Piotr opowiadał mnóstwo ciekawostek i anegdot ze swojego życia. Tak mnie zainteresował, że postanowiłam sięgnąć po książkę jego autorstwa.

Trzeba przyznać, że Gąsowski jest postacią barwną i znakomicie potrafi opowiadać rozbawiając przy tym publiczność. Jak się okazuje potrafi rozbawić także pisząc! Co prawda anegdoty opowiedziane przez niego osobiście bawiły mnie bardziej, niż wtedy kiedy sama je czytałam, jednak nie zmienia to faktu, że książka jest naprawdę zabawna. Czytając ma się wrażenie jakby słuchało się samego Gąsa, bo w głowie brzmi jego głos.

Dzięki tej pozycji można ujrzeć taką zwyczajną, ludzką twarz aktora, a nie widzieć tylko to co kreują media (często podając fałszywe informacje, o czym sam autor wspomina podając przykłady). Widać też jak wiele trzeba było przejść zanim zostanie się osobą popularną, oraz że praca aktora to ciężki, często niewdzięczny kawałek chleba. Choć co także wynika z książki, kawałek chleba mocno osładzany dodatkami, takimi jak np. liczne imprezy, podróże itp.

Jeśli ktoś uważa, że ma pecha to po przeczytaniu tej książki może stwierdzić, że jednak istnieje ktoś kogo ten pech prześladuje bardziej. To niebywałe jak wielu nieszczęśliwych zbiegów okoliczności doświadczył ten człowiek, a roztargnienie jeszcze bardziej potęguje brak farta. Jednak przez to przeżył wiele przygód, którymi dzieli się z czytelnikami. Jedne śmieszne, inne troszkę przykre, jednak wszystkie interesujące. Mnie najbardziej zaskoczyła przygoda w teatrze porno! A raczej to, że coś takiego kiedykolwiek istniało. ;)

Czuć, że książka napisana jest szczerze i od serca, nie brakuje w niej charakterystycznego dla autora poczucia humoru i dosadnego języka. Czyta się ją lekko i przyjemnie, choć niektóre dywagacje mogą nieznacznie znudzić.

Trzeba przyznać, że...

Jestem pod tak dużym wrażeniem tej książki, że aż muszę napisać kilka słów. Podszedłem do niej z dużym dystansem, jak to bywa w przypadku biografii pisanych przez osoby popularne. Muszę jednak podkreślić, że ta książka to ogromna dawka humoru, mnóstwa ciekawych anegdot, utrzymana przez cały czas na wysokim poziomie. Ani przez moment się nie nudziłem. Z całą pewnością mogę pogratulować Autorowi a Państwu - czytelnikom - z czystym sumieniem polecić. Jest to z całą pewnością jak dotychczas najlepiej napisana biografia polskiego artysty, jaką czytałem.
Jedyna rzecz, która przeszkadzała mi w odbiorze to zbyt duża liczba wykrzykników. Nie wiem, czy to wina autora czy edytorów ale z całą pewnością nie można każdego zdania kończyć tym znakiem interpunkcyjnym, bo co za dużo to niezdrowo.
Nie mniej, polecam (!)

• Polecam