Kuźnia

Okładka książki Kuźnia David Drake, S.M. Stirling
Okładka książki Kuźnia
David DrakeS.M. Stirling Wydawnictwo: ISA Cykl: Generał (tom 1) fantasy, science fiction
Generał (tom 1)
The Forge
ISA
2001-05-01
2001-05-01
Tomasz Malski

Z reguły nie sięgam po militarną SF, a ta książka wpadła mi kiedyś w ręce z przypadku. Jest to jednak na tyle dobrze (i realistycznie!) napisana powieść, że sprawiłem ją sobie na półkę, żeby móc do niej wracać - i od czasu do czasu to robię, tak samo jak do całego cyklu 'Generała'. Zalety: pisana przystępnym językiem, bardzo fachowe i bogate opisy bitew, oryginalny pomysł na świat, technologię, kulturę i religię. Zdecydowanie godna polecenia lektura

Bardzo dobra ksiażka reprezentująca lubianą przez mnie militarną fantastykę. Najlepsza ze wszystkich części. Świetnie opisane bitwy i epicko przeprowadzona kampania wojskowa.

Całkiem sprawnie napisane militarne SF, czyta się je bardzo szybko. Kampanie Raja przypominają wojny kolonialne w XIX wieku, ale zastąpienie tradycyjnych koni ogromnymi psami sprawiło, że bitwy i życie żołnierzy odbiegają jednak od tego obrazu.
Rozbawiły mnie opisy religii, która panuje w Rządzie Cywilnym, elementy dawnych urządzeń pełnią funkcje relikwii, techniczny żargon zastąpił formuły religijne, a instrukcje modlitwy, po których obowiązkowo mówi się ,,koniec pliku".:D

Bardzo dobre military fantasy, jeśli ktoś lubi rozbudowane opisy bitew to ta książka na pewno go nie zawiedzie.

Bardzo niewiele jest książek, po które sięgnąłem więcej niż raz. W zasadzie, to to dopiero trzecia pozycja (o ile liczyć cykl Honor Harrington jako jedną ;) ). Bo cykl "Generał" to naprawdę dobrze napisany military sf.

• Przeczytane 2011
  • Poszukiwane