Kuźnia

S.M. StirlingDavid Drake Cykl: Generał (tom 1) fantastyka, fantasy, science fiction 368 str.
The Forge

Tomasz Malski
ISA
fantastyka, fantasy, science fiction

Porównaj ceny i

Z reguły nie sięgam po militarną SF, a ta książka wpadła mi kiedyś w ręce z przypadku. Jest to jednak na tyle dobrze (i realistycznie!) napisana powieść, że sprawiłem ją sobie na półkę, żeby móc do niej wracać - i od czasu do czasu to robię, tak samo jak do całego cyklu 'Generała'. Zalety: pisana przystępnym językiem, bardzo fachowe i bogate opisy bitew, oryginalny pomysł...

Bardzo dobra ksiażka reprezentująca lubianą przez mnie militarną fantastykę. Najlepsza ze wszystkich części. Świetnie opisane bitwy i epicko przeprowadzona kampania wojskowa.

Całkiem sprawnie napisane militarne SF, czyta się je bardzo szybko. Kampanie Raja przypominają wojny kolonialne w XIX wieku, ale zastąpienie tradycyjnych koni ogromnymi psami sprawiło, że bitwy i życie żołnierzy odbiegają jednak od tego obrazu.
Rozbawiły mnie opisy religii, która panuje w Rządzie Cywilnym, elementy dawnych urządzeń pełnią funkcje relikwii, techniczny żargon...

Bardzo dobre military fantasy, jeśli ktoś lubi rozbudowane opisy bitew to ta książka na pewno go nie zawiedzie.

Bardzo niewiele jest książek, po które sięgnąłem więcej niż raz. W zasadzie, to to dopiero trzecia pozycja (o ile liczyć cykl Honor Harrington jako jedną ;) ). Bo cykl "Generał" to naprawdę dobrze napisany military sf.

• Fantasy
  • Fantastyka naukowa