Biuletyn IPN, nr 1-2 (134-135) * styczeń-luty 2017

Okładka książki Biuletyn IPN, nr 1-2 (134-135) * styczeń-luty 2017
praca zbiorowa Wydawnictwo: Instytut Pamięci Narodowej Cykl: Biuletyn IPN (tom 134-135) czasopisma
czasopisma
Biuletyn IPN (tom 134-135)
Instytut Pamięci Narodowej
2017-01-01
2017-01-01
16419561
czasopismo IPN historia Polska

Po pięciu latach przerwy powrócił Biuletyn IPN. Odnosi się z wielkim szacunkiem do tradycji niepodległościowej. Zbiega się z, nie tylko modą, ale i szczerym zainteresowaniem dziejami naszej Ojczyzny u młodego pokolenia. Publikacja skierowana jest do "dojrzałego czytelnika, bez względu na wiek, profesję i środowisko, rozumiejącego konieczność wpisania się w ciąg pokoleń wiernych wartościom łacińskiej cywilizacji" lub po prostu i zwyczajnie zainteresowanych najnowszą historią Polski :-) Stałe elementy Biuletynu to m.in. cykl artykułów zatytułowany "Polskie rodziny" oraz "Sylwetki", co zasługuje moim zdaniem na szczególną uwagę, bowiem dzieje konkretnych osób i rodzin, których życie usadowiło w określonym momencie naszej historii, ich postawy, reakcje na otaczające wydarzenia, są ważnym świadectwem naszych czasów i są udokumentowane.

Dodaj cytat z książki Biuletyn IPN, nr 1-2 (134-135) * styczeń-luty 2017