Dawny światek

literatura piękna
832110536X
Halina Kralowa
literatura włoska literatura XIX wieku

Jest coś lekkiego w historii znad jeziora Lugano, jakiś podany z galanterią pomimo niesamowitego bólu, kojący dodatek. Pachnący klasycznym pięknem starej prozy element, wiecznie zadziwiający włoskim temperamentem. Pozbawiony ciężkich filozoficznych dociekań, jednak w swym przekazie zaskakująco mądry i poważny, akcentujący swą funkcjonalność wobec ludzi odczuwających niedole...

• Literatura włoska

Dodaj cytat z książki Dawny światek