Łąki kwitnące purpurą

Patronat LC

Oficjalne recenzje i

Los lubi sobie kpić z ludzkich oczekiwań

[ 4 ] Link do recenzji

Bardzo wciągająca saga rodzinna. Doskonale wpleciona wielka historia w fabułę powieści. Losy ludzi w ciężkich czasach powojennych, choć chwilami zbyt dużo opisów a za mało dialogów.
Jednak warto przeczytać.

Druga część sagi o rodzinie Szymczaków. Książkę bardzo szybko przeczytałam, jest o ludzkich problemach.
Do Nowej Huty zjeżdża kolejne rodzeństwo Bronka, rodzeństwo zakłada swoje rodziny na pierwszy rzut oka niby szczęśliwe jednak jeśli zajrzeć głębiej mają swojej problemy .
Biorę się za trzecią część , ksiązki naprawdę bardzo ciekawe i trzeba byłoby długo opisywać...

Dobrze napisana, wciągająca saga tak jak wszystkie książki pani Edyty. Rodzina Szymczaków wciąga w swoje losy i trudno się od nich oderwać.

Zarówno pierwsza jak i druga część sagi o rodzinie Szymczaków bardzo mnie wciągnęła. Z niecierpliwością czakam na przeczytanie kolejnych częśći :)

Łąki kwitnące purpurą to druga część sagi o rodzinie Szymczaków, i cyklu Spacer Aleją Róż.

Rodzina Szymczaków coraz gęstniej zaludnia Nową Hutę. Najpierw przyjechał do niej najstarszy brat, a później kolejno dołączyła do niego reszta rodzeństwa. Główny bohater po nieudanym małżeństwie próbuje na nowo ułożyć sobie życie, jego młodsza siostra uchodząca za wdowę, też całkiem...

Jest ciut lepiej niż w pierwszym tomie ale nadal bez fajerwerków. Ciągle za mało tu emocji, wyrazistości postaci, ciągle jeszcze język tej powieści jest sztuczny i zbyt wydumany. Ciekawe co autorka ma do zaoferowania w następnej części.

Trochę słabsza od tomu pierwszego

Bardzo dobra seria. A dla Krakowian lekcja historii. Gorąco polecam przeczytać.

Dalsze losy Szymczaków. Gdzieś w tych latach, daleko od Nowej Huty się urodziłem.

Dyskusje

• 2018