Afy

Narodowa Oficyna Śląska
śląsk śląski obóz zgoda godka
powieść historyczna
śląsk śląski obóz zgoda godka

Szkoda, że książka ta została wydana w tak małym nakładzie i jest praktycznie nie do kupienia. Powinna to być lektura obowiązkowa w szkołach na Śląsku.

Jestem Ślązaczką i mieszkam w Świętochłowicach. A najgorsze w tym wszystkim jest to, że dowiedziałam się o tym strasznym miejscu dopiero w czasie, gdy powstawały pierwsze tablice pamiątkowe na bramie obozu. Dookoła tej...

Bardzo fajna, godna polecenia. Pokazuje trochę inne, mniej znane oblicze świata po wojnie. Ciekawa i bardzo poruszająca !!!!

Książka zrobiła na mnie ogromne wrażenie. Życie w najmocniejszych odsłonach.

Przez pół życia zgłębiać temat dwudziestowiecznych totalitaryzmów i dopiero niedawno zainteresować się ich wpływem na ludzi najbliższych – własną rodzinę, dziadków znajomych, sąsiadów z miasta, okolicy, regionu… Cóż, ostatni rok upływa mi na przyglądaniu się Ślązakom – ich mentalności, kulturze, specyfice języka,...

• Do przeczytania na papierze
  • 2017