Emil 2, czyli, kiedy nieszczęśliwe są psy – nieszczęśliwy jest cały świat

Jędrzej Fijałkowski Wydawnictwo: Ars Scripti-2 biografia, autobiografia, pamiętnik
9788360472033
Ars Scripti-2
biografia, autobiografia, pamiętnik
9788360472033

Książka ma niewielu czytelników, bo – jak autor stwierdza – wspomnienia to nie jest marketingowy towar, pieniędzy się na tym nie zrobi. Mniej tu humoru niż w części pierwszej, więcej refleksji – o życiu w ogóle i na wsi w szczególności, o komunikacji z psem. Pomimo trudnego dla wszystkich właścicieli zwierząt tematu ich odchodzenia – rozgrzewające serce optymistyczne...

Takie lelum polelum o noczym konkretnym, z mnostwem gadaniny o rzeczach, ktore malo mnie interesuja. Spodziewalam sie troche kontynuacji historii wielkiego psa, dostalam 218 stron przemyslen autora na tematy przerozne i troche psich wtretow. Zabraklo tej ksiazce chyba wszystkiego czym ujela mnie pierwsza czesc.

"Cieszmy się tą gonitwą, ruchem, możliwością nam daną, zachłystujmy bliskością osiąganego celu. Ale króliczka nie łapmy".

Wierny, bezinteresowny, kochający tak po prostu, prawdziwy przyjaciel człowieka, czyli pies. Emil - dog niemiecki, zwany królem psów skradł moje serce w pierwszej części wzruszającej historii o perypetiach budowania trwałych relacji pomiędzy...

Kiedy kilka lat temu czytałam książkę „Emil, czyli kiedy szczęśliwe są psy, szczęśliwy jest cały świat”, nie przyszło mi go głowy, że będę miała okazję poznać dalsze losy sympatycznego doga.

Dla przypomnienia: gdy Jędrzej Fijałkowski po raz pierwszy zobaczył Emila, ten ważył zaledwie czterdzieści kilogramów, choć powinien osiemdziesiąt, poza tym miał mnóstwo chorób i...

• Dobra rozrywka
  • Historie przez zycie pisane/ literatura faktu /historyczne