Francuskie wesele

Sabri Louatah Wydawnictwo: W.A.B. Cykl: Dzikusy (tom 1) Seria: Poza seriami literatura piękna
Les Sauvages
W.A.B.
Les Sauvages
Dzikusy (tom 1)
literatura piękna
Poza seriami
Beata Geppert

Po audiobooka sięgnęłam zachęcona opinią książki "na punkcie której oszalała Francja". Wątek rodzinny bardzo mnie zaciekawił, wątek polityczny ma się rozwinąć w drugim tomie po który właśnie sięgam.

Bardzo ciekawa. Początkowo myślałam, że będzie to książka typowo obyczajowa, przedstawiająca losy arabskich imigrantów mieszkających we Francji. O tym jak kultura algierska odnajduje się w sercu Europy. Głównym wydarzeniem jest wesele, na którym gromadzi się cała rodzina. Oczywiście jak na każdym weselu w czasie rozmów pojawiają się różne tematy, w tym polityczne. Tym...

czyta komp

Opowiada historię rodziny, która daje do myślenia. Wątek z wyborami był idealnie wpleciony pomiędzy perypetie bohaterów i ostatnie 10 stron z tym związane wywróciło życie bohaterów o 180 stopni. Ogólnie bardzo przyjemna lektura

Przeczytana, a raczej zmęczona - po prostu poza moim kręgiem zainteresowań i skupienia uwagi (nawet drzewo genealogiczne na początku ledwo pomogło).
Więcej zamieszania przez całą książkę, do zamknięcia akcji na trzech, czterech stronach. Wyjątkowo całej serii nie dokończę :(

Zaciekawił mnie opis ale moje odczucia były inne, dla mnie nudna i nic nie wnosiła. Może za szybko się poddałam ale nie mam zamiaru tego sprawdzać

Kilka lat temu instagram był pełen zdjęć tej książki, trochę mi to zajęło ale w końcu i ja się za szeroko promowane "Francuskie Wesele" zabrałam. Nie za bardzo wiedziałam czego się spodziewać, z początku opis lektury nie pasował mi do czytanej fabuły, dopiero pod koniec wiadomo co i jak. Samą opowieść czyta się płynnie i dosyć szybko, trochę mi się imiona bohaterów myliły...

Nudy.

"Francuskie wesele", pierwszy tom cyklu "Dzicy" przedstawia dwa dni z życia wieloosobowej rodziny Narrusz kabylskiego pochodzenia, mieszkańców Saint-Etienne. Rodzinę poznajemy w dzień ślubu jednego z jej członków. Świąteczna i podniosła atmosfera to nie tylko wynik ślubu, ale też faktu, że pierwszy raz w historii Francji, prezydentem ma możliwość zostać imigrant z Algierii....

Żadnej charakterystyki postaci, więc bardzo trudno połapać się kto jest kim i z kim trzyma, szczególnie, że bohaterów poznajemy tuż przed hucznym algierskim weselem. Na sam koniec dopiero zawiązuje się akcja, która zaciekawia. Więc sięgnę po cz. 2.

Dyskusje

• 2018
  • 2020
  • Ebook
  • 2019
  • 2020

Dodaj cytat z książki Francuskie wesele

Video

Video