Kup teraz - 20 ofert w cenie od 4.50 zł do 31.40 zł

Francuskie wesele

Sabri Louatah Wydawnictwo: W.A.B. Cykl: Dzikusy (tom 1) Seria: Poza seriami literatura piękna
Les Sauvages
W.A.B.
Les Sauvages
Dzikusy (tom 1)
literatura piękna
Poza seriami
Beata Geppert

Niesłusznie postąpi ten, który po analizie drzewa genealogicznego rodziny Narrusz, dojdzie do wniosku, że nie włoży kija w owe mrowisko nazwisk, bo ono wyżre mu mózg, pozostawiając już na zawsze obłąkanym. "Pióro autora" sprawia, że wystarczy podążać z czytaniem przed siebie, a wszystko się ułoży. Przez mnogość postaci przewijających się w powieści nikt raczej do Tworek nie...

Na półkach: , , , ,

Czytałam, co chwilkę wracając do drzewa genealogicznego na pierwszych stronach. Ilość postaci, w tym przypadku wcale nie równa się różnorodności. Wszyscy zlewają się w całość, a historia leci na łeb na szyje i urywa się w takim momencie, że poczułam się troszkę jakby ktoś w ciemno pociął ją w połowie rozdziału. Właściwie niczego nie wiemy poza tym, że autor przedstawia nam...

Algierskie wesele, korowód postaci, charakterów i zdarzeń. Pomieszanie z poplątaniem. Akcja toczy się podczas wyborów prezydenckich we Francji. Jeden z bohaterów zostaje wciągnięty w rozgrywki polityczne, co kończy się zamachem na kandydata na prezydenta. Ciekawa fabuła, problemy imigrantów i polityka. Dobrze, że ciąg dalszy nastąpi, ciekawe co będzie dalej.

Nie wiem za czym szaleli Francuzi, ja nie będę. Krótka opowieść złośliwie komentująca kabylsko-orańsko-marokańskie wesele w Saint-Étienne. Autor sam będący Kabylem zdecydowanie nie lubi swych krajan, prezentując ich jako małostkowych, niemądrych często okrutnych. Prezentując watki polityczne banalnie i powierzchownie Autor stracił doskonalą okazję by przybliżyć czytelnikowi...

Po audiobooka sięgnęłam zachęcona opinią książki "na punkcie której oszalała Francja". Wątek rodzinny bardzo mnie zaciekawił, wątek polityczny ma się rozwinąć w drugim tomie po który właśnie sięgam.

Bardzo ciekawa. Początkowo myślałam, że będzie to książka typowo obyczajowa, przedstawiająca losy arabskich imigrantów mieszkających we Francji. O tym jak kultura algierska odnajduje się w sercu Europy. Głównym wydarzeniem jest wesele, na którym gromadzi się cała rodzina. Oczywiście jak na każdym weselu w czasie rozmów pojawiają się różne tematy, w tym polityczne. Tym...

czyta komp

Opowiada historię rodziny, która daje do myślenia. Wątek z wyborami był idealnie wpleciony pomiędzy perypetie bohaterów i ostatnie 10 stron z tym związane wywróciło życie bohaterów o 180 stopni. Ogólnie bardzo przyjemna lektura

Przeczytana, a raczej zmęczona - po prostu poza moim kręgiem zainteresowań i skupienia uwagi (nawet drzewo genealogiczne na początku ledwo pomogło).
Więcej zamieszania przez całą książkę, do zamknięcia akcji na trzech, czterech stronach. Wyjątkowo całej serii nie dokończę :(

Zaciekawił mnie opis ale moje odczucia były inne, dla mnie nudna i nic nie wnosiła. Może za szybko się poddałam ale nie mam zamiaru tego sprawdzać

• 2018
  • 2020
  • Audiobook
  • Ebook
  • 2019
  • 2020

Dodaj cytat z książki Francuskie wesele

Video

Video