Sto lat polskiego filmu: kino okresu wielkiego niemowy. Cz. 1 Początki

Okładka książki Sto lat polskiego filmu: kino okresu wielkiego niemowy. Cz. 1 Początki
Małgorzata HendrykowskaMarek Hendrykowski Wydawnictwo: Filmoteka Narodowa film, kino, telewizja
film, kino, telewizja
Filmoteka Narodowa
2008-10-01
2008-10-01
film polski kino polskie kino nieme

więcej Więcej

Historia polskiego kina podana w bardzo przystępnej formie (przeważnie!). Przeczytane z wielkim zainteresowaniem, co rusz spoglądałem do Internetów by poszerzyć swoją wiedzę odnośnie różnych fragmentów tekstów. Dla początkujących pasjonatów rzecz obowiązkowa. Żałuję, że nie doczekaliśmy się kolejnych części publikacji.

Mam duży problem z oceną tej książki.
Z jednej strony nie pamiętam, kiedy ostatni raz tak mnie zmęczyło 100 stron tekstu, choćby w tak nieporęcznym formacie i z tak słabą typografią.
Z drugiej - są tu naprawdę ciekawe i wartościowe teksty.

Fakt, że otwierający zbiór esej Małgorzaty Hendrykowskiej woła o pomstę do nieba (gdzie była korekta?!), bo tak zlej interpunkcji...

• Lata 20., lata 30. - w starym kinie
  • Kino

Dodaj cytat z książki Sto lat polskiego filmu: kino okresu wielkiego niemowy. Cz. 1 Początki