Miejsce za miejscem- podróże małe i duże

Okładka książki Miejsce za miejscem- podróże małe i duże Michał Szulim
Okładka książki Miejsce za miejscem- podróże małe i duże
Michał Szulim Wydawnictwo: Wydawnictwo Na Boku literatura podróżnicza

Drodzy Państwo,
informujemy, że książkę można już zamawiać pod tym linkiem:

Drodzy Państwo,
informujemy, że książkę można już zamawiać pod tym linkiem:

Książka zakupiona po spotkaniu autorskim z p. Szulimem w naszej bibliotece w Środzie Śląskiej. Poszłam tam z czystej ciekawości (nie znając wcześniej autora),a wyszłam oczarowana i z książką pod pachą.
Przeczytałam kolejnego dnia podczas długiej podróży pociągiem i przyznam, że rzadko która książka mnie tak ostatnio rozbawiła, więc inni pasażerowie podejrzliwie się na mnie patrzyli :-)
Po lekturze jestem oczarowana jeszcze bardziej i mam nadzieję na kolejne książki autora. Tymczasem kilka refleksji:
- to raczej zbiór felietonów, a nie pełnokrwista powieść podróżnicza, choć autor pisze chyba o wszystkich kontynentach i zamieszcza stamtąd zdjęcia.
Pisze ze swadą, obrazowo, a jednocześnie lekko i zróżnicowanie.
- mimo, że formy są raczej krótkie, nie ma szans na nudę - autor "żongluje" słowem i bawi się w różne formy wypowiedzi.
- dwie rzeczy rzucają się w oczy: umiejętność wnikliwej obserwacji i poczucie humoru a raczej gigantyczny dystans do tego, co autor opisuje na kartach książki.

Jestem zaskoczona. Bardzo pozytywnie.

Facet aż kipi pomysłami na felietony,które nadspodziewanie dobrze się czyta.
Co chwila wybuchałem śmiechem-autor ma umiejętność śmiania się,także (a może głownie) z samego siebie.
Bardzo pozytywne zaskoczenie!
Dla fanów reportaży i felietonów polecam szczególnie.

Facet aż kipi pomysłami na felietony,które nadspodziewanie dobrze się czyta.
Bardzo pozytywne zaskoczenie!
Dla fanów reportaży i felietonów polecam szczególnie.

• Podróże
  • Podróżnicze