Dodaj mi skrzydeł! Jak rozwijać u dzieci motywację wewnętrzną?

Okładka książki Dodaj mi skrzydeł! Jak rozwijać u dzieci motywację wewnętrzną?
Joanna Steinke-Kalembka Wydawnictwo: Edgard Seria: Samo Sedno poradniki dla rodziców
poradniki dla rodziców
Samo Sedno
Edgard
2017-03-01
2017-03-01
motywacja motywacja wewnętrzna automotywacja dziecko sprzątanie pokoju pewność siebie siła dziecka

Autorka skutecznie zachęca do budowania wspierającej relacji z dzieckiem, która jest podwaliną motywacji wewnętrznej. Ponadto z publikacji można dowiedzieć się m. in. Jak rozwijać potencjał dziecka, jak z nim rozmawiać, jak wyznaczać granice, w jaki sposób chwalić i krytykować. Zdecydowanie książka polecana rodzicom, pedagogom i wszystkim zainteresowanym wychowaniu dziecka.

Książka typu - "powieś w domu obrazek z optymistycznym cytatem, a atmosfera w Twoim domu będzie bardziej radosna". Totalnie banalna treść.

Dobry poradnik, szczegolnie dla rodzicow malych dzieci. Pokzauje, ze na codzienne funkcjonowanie mozna spojrzec z innej perspektyey, niz ta ktorej nas nauczono. Przydatne wskazowki, zwiezle napisane, polecam!

Główne wątki: metody wychowawcze, mity i fakty dotyczące wspierania potencjału dziecka, relacje międzyludzkie, nagrody i kary, motywacja, kwestia oczekiwań i nastawienia, komunikacja bez przemocy, pewnośś siebie i wiara w dziecko, waga pozytywnych emocji, ustalanie celów, problematyka samooceny i dialogu wewnętrznego.

Cel książki: ukierunkowanie osób zajmujących się wychowywaniem dzieci – czy to rodziców, czy nauczycieli – względem podstawowych prawidłowości rozwojowych zgodnych z obecnym stanem nauk o człowieku oraz pomoc w wielu kwestiach, tj. tych przedstawionych wyżej (w głównych wątkach).

Plusy: przesłanie, przejrzystość treści, zgodność z badaniami naukowymi (które w prosty i skrótowy sposób zostały przywołane), logiczny podział treści, konkretność, wizualna część książki, teoria przeplatana ćwiczeniami praktycznymi, teoria oparta na jasnych przykładach z życia wziętych, podsumowania na końcu każdego rozdziału, prostota języka (co sprawia, że książkę może przeczytać każdy), uniwersalność proponowanych rad.

Minusy: idealistyczne podejście względem wychowania dziecka, miejscami można się spotkać z urwanymi myślami + lektura może być mało odkrywcza dla pedagogów i zaangażowanych studentów, którzy mają już zakorzenione fundamentalne podstawy wiedzy nt wychowania dzieci.

Moje przemyślenia: „Dodaj mi skrzydeł! Jak rozwijać u dzieci motywację wewnętrzną?” to niepozorna książka o niezwykle ważnej zawartości. Tytuł w tym względzie wydaje się niewystarczający, ponieważ lektura zawiera znacznie więcej treści, niż się tego spodziewałam. Gdybym miała możliwość rozpoczynania ścieżki zawodowej z tą książką w ręce, pewnie mniej błędów wychowawczych bym popełniła. Z perspektywy młodej nauczycielki muszę przyznać, że lubię do niej wracać – jest moją bazą i inspiracją w jednym.

Dla kogo jest ta książka? Moim zdaniem dla osób, które zaczynają studia pedagogiczne lub psychologiczne bądź są młodymi, niedoświadczonymi rodzicami, jak również dla nauczycieli (w kontekście bazy metodycznej).

Cel książki: ukierunkowanie osób zajmujących się...

Świetna. Otwiera oczy i podsuwa naprawdę dobre rozwiązania

Świetna. Otwiera oczy i podsuwa naprawdę dobre rozwiązania

Bardzo dobra książka. Dla rodziców którzy chcą coś zmienić w relacjach z dzieckiem. Pomocna, dająca do myślenia która wytycza dobry kierunek dla kontaktów z pociechą. Trzeba przeczytać

Zmienia myślenie o tym, co się mówi do dziecka. Składnia do wysiłku, żeby motywować, a nie tylko wytykać błędy. Nieco idealistyczna, ale dobrze pokazuje kierunek pracy rodzica z dzieckiem. Zawiera przykładowe ćwiczenia.

Plecam dla rodziców świadomych, poszukujących, którzy wiedzą, że tylko pracując nad sobą mogą wpływać na swoje dzieci. Tej książki nie czyta się szybko. Każdy rozdział zawiera potężną dawkę wiedzy i potrzeba czasu na jej przyswojenie. Na szczęście autorka wspiera czytelnika proponując różne Ćwiczenia i zabawy. Polecam!

Obowiązkowa pozycja dla każdego rodzica;)

Obowiązkowa pozycja dla każdego rodzica;)

"Dodaj mi skrzydeł" to tak w skrócie poradnik jak rozmawiać z dzieckiem żeby nas słuchało.
Znajduje się w nim sporo wskazówek i przykładów, jak współpracować, a nie rywalizować.
Myślę, że każdy kto ma dzieci lub z nimi pracuje, znajdzie coś dla siebie i skorzysta z mądrości którą przekazuje nam ta książka.

Dodaj cytat z książki Dodaj mi skrzydeł! Jak rozwijać u dzieci motywację wewnętrzną?