Dodaj mi skrzydeł! Jak rozwijać u dzieci motywację wewnętrzną?

Joanna Steinke-Kalembka Wydawnictwo: Edgard Seria: Samo Sedno poradniki dla rodziców
Edgard
motywacja motywacja wewnętrzna automotywacja dziecko sprzątanie pokoju pewność siebie siła dziecka
poradniki dla rodziców
Samo Sedno

Bardzo dobra książka. Dla rodziców którzy chcą coś zmienić w relacjach z dzieckiem. Pomocna, dająca do myślenia która wytycza dobry kierunek dla kontaktów z pociechą. Trzeba przeczytać

Zmienia myślenie o tym, co się mówi do dziecka. Składnia do wysiłku, żeby motywować, a nie tylko wytykać błędy. Nieco idealistyczna, ale dobrze pokazuje kierunek pracy rodzica z dzieckiem. Zawiera przykładowe ćwiczenia.

Plecam dla rodziców świadomych, poszukujących, którzy wiedzą, że tylko pracując nad sobą mogą wpływać na swoje dzieci. Tej książki nie czyta się szybko. Każdy rozdział zawiera potężną dawkę wiedzy i potrzeba czasu na jej przyswojenie. Na szczęście autorka wspiera czytelnika proponując różne Ćwiczenia i zabawy. Polecam!

Obowiązkowa pozycja dla każdego rodzica;)

"Dodaj mi skrzydeł" to tak w skrócie poradnik jak rozmawiać z dzieckiem żeby nas słuchało.
Znajduje się w nim sporo wskazówek i przykładów, jak współpracować, a nie rywalizować.
Myślę, że każdy kto ma dzieci lub z nimi pracuje, znajdzie coś dla siebie i skorzysta z mądrości którą przekazuje nam ta książka.

Lubię poradniki za to, że z przyjemnością do nich wracam. Jeden z lepszych które czytałam.

Bardzo ciekawa i pomocna książka.
Pokazuje, w jaki sposób budować relację z dzieckiem, daje wskazówki i narzędzia jak przejść od nagród i kar do zachęcania dziecka i budowania w nim motywacji wewnętrznej.
Przejrzysty układ, prosty i zrozumiały język.
Polecam rodzicom i osobom pracującym z dziećmi.

Inny sposób przedstawienia tego, co już znam z książek Faber-Mazlish + bardziej uniwersalne wskazówki i ćwiczenia.

Choć wiedziałam wiele z opisanych tam rzeczy to dobrze wracać do tego, przemyśleć ponownie i wyciągnąć wnioski. Z ostatnich rozdziałów skorzystam osobiście, bo dzięki tej książce dowiedziałam się, że to obszar do pracy dla mnie z samą sobą, dopiero później z dzieckiem.

2065

Rzetelna, zgodna z najnowszą wiedzą, pozycja. Konkretne wskazówki, które zmieniają przekaz, który kierujemy do naszych dzieci, na bardziej motywujący, wspierający, budujący wewnętrzną motywację, nastawienie na rozwój i pewność siebie.

• 2018
  • Dzieci