Ukryte uczucia

Okładka książki Ukryte uczucia Diana Palmer
Okładka książki Ukryte uczucia
Diana Palmer Wydawnictwo: HarperCollins Polska Seria: Sezon na miłość literatura obyczajowa, romans
Sezon na miłość
Heartless
HarperCollins Polska
2016-12-01
2016-12-01
Małgorzata Zipper
literatura dla kobiet miłość romans uczucie namiętność porwanie szantaż

Książka była ciekawa i wciągnęła mnie pochlonelam.ja w zaledwie kilka godzin polecam

Bardzo fajna i lekka książka ☺szybko i przyjemnie się ją czyta

Bardzo fajna i lekka książka ☺szybko i przyjemnie się ją czyta

Po przeczytaniu opisu tej książki uznałam, że to ten moment i Pani Palmer zasługuję na kolejną szanse. Piszę kolejną, ponieważ przeczytałam kilka pozycji tej autorki i musiałam trochę od niej odpocząć.
Początek książki bardzo fajnie i szybko się czyta. Muszę przyznać,że wciąga. Dopiero później zaczynają się schody albo raczej to co Pani Palmer ciągle robi w swoich książkach - czyli schematyczność i powtarzalność.
Wystarczy przeczytać ze dwie książki aby znać fabułę i rozwój wydarzeń w pozostałych książkach. Same dziewice (podejrzewam, że aż tylu ich nie ma w USA),faceci uczuciowi ale zamknięci w sobie. Jak już dojdzie do seksu to od razu chcą biec i brać ślub i dodam jeszcze to, co jest dla mnie już totalną tragedią - po seksie w każdej książce kobiety magicznie czują, że są w ciąży i stwierdzają że od zawsze pragnęły dziecka z tym facetem, z którym dopiero co zaczęły być i chwilę temu ranił je na każdym kroku swoimi głupimi pomysłami.
Czytałam sporo romansów i naprawdę można mieć dobry pomysł na fabułę i nie powtarzać tego samego w każdej książce. Osobiście polecam Julie Quinn i Eloise James.
Twórczość Pani Palmer znowu na długi czas pójdzie w odstawkę, bo nie dam rady czytać w kółko tego samego.

dobra, lekka książka na wieczór. szybko i dobrze się czyta.

dobra, lekka książka na wieczór. szybko i dobrze się czyta.

Gracie nigdy nie zapomniała o traumatycznych wydarzeniach, które już na zawsze naznaczyły jej życie. Lata dzieciństwa nigdy nie były dla dziewczyny sielanką, a jej przeszłość nieustannie wywołuje w niej smutek oraz cierpienie. Gracie całkowicie straciła poczucie pewności siebie, które zostało odebrane jej przez ojca, który był prawdziwym potworem. Pomimo upływu lat demony przeszłości nie chcą jej opuścić i dziewczyna sama musi postarać się pogodzić z tym, co ją spotkało. Jednak czy Gracie znajdzie w sobie siłę, żeby zaakceptować tamtą tragedię? Jak bardzo przeszłość wpłynie na jej życie oraz marzenia? Czy dziewczyna po tym wszystkim jest w stanie komukolwiek zaufać oraz obdarzyć uczuciem?

„- Tajemnice bywają niebezpieczne.”

Jedynym wsparciem dla Gracie był jej przyrodni brat Jason, który już od najmłodszych lat starał się otoczyć ją opieką oraz zyskać jej zaufanie. Dziewczyna nie dopuszcza do siebie mężczyzna i za wszelką cenę stara się ich trzymać na odległość. Z biegiem lat uczucie łączące Gracie oraz Jasona nabiera jednak głębi i wkrótce oboje zdają sobie sprawę, że nie są już tylko siostrą i bratem, ale czymś znacznie więcej. Jednak czy traumatyczna przeszłość dziewczyny nie stanie na drodze do szczęścia tych dwoje? Czy Jason jest gotowy walczyć o to uczucie oraz zrobić pierwszy krok w stronę ich wspólnej oraz szczęśliwej drogi? Już wkrótce mężczyzna stanie przed niezwykle trudnym wyzwaniem, które już na zawsze zmieni jego życie…

„Pewnych spraw lepiej nie wyciągać na światło dzienne.”

Pewnego dnia w spokojne oraz uporządkowane życie Gracie wdziera się totalny chaos oraz spustoszenie. Dziewczyna zostaje porwana dla okupu i przetrzymywana z dala od swojego domu w dość ciężkich warunkach. Jak wiele Jason będzie w stanie poświęcić, żeby uratować jedyną kobietę, która liczy się w jego życiu? Czy uda mu się w porę zrozumieć jak wiele Gracie dla niego znaczy? To wydarzenie będzie prawdziwym sprawdzianem dla łączącego ich uczucia. Czy ich miłość przejdzie tę niezwykle trudną próbę? Dlaczego dziewczyna została porwana i o co tak naprawdę chodzi terrorystom, którzy ją przetrzymują? To, co wkrótce się wydarzy zmusi Gracie do konfrontacji z jej bolesną przeszłością. Jednak jaki będzie tego finał?

„Obmyślony przez niego akt zemsty zaowocował tragicznymi skutkami. Gracie miała zapłacić ogromną cenę za jego zranione ego.”

Opis tej książki ogromnie mnie zaintrygował i muszę przyznać, że oczekiwałam po niej naprawdę wiele. Jednak czy „Ukryte uczucia” spełniły moje oczekiwania? Główni bohaterowie są całkiem dobrze wykreowani, chociaż czasami naprawdę mnie irytowali swoim niezdecydowaniem. Bardzo podobało mi się miejsce akcji, które wprowadza niezwykły nastrój oraz atmosferę. Akcja raczej wolno nabiera tempa, ale zdarzały się fragmenty, które przyprawiały czytelnika o szybsze bicie serca. Wątek porwania był jak dla mnie całkiem nieźle dopracowany, chociaż przyznaję, że spodziewałam się trochę większej dawki emocji.

Nie uważam jednak lektury tej książki za stratę czasu, ponieważ chwilami naprawdę dobrze się bawiłam czytając tę pozycję. Podobały mi się fragmenty, w których poznajemy przeszłość Gracie oraz dowiadujemy się, dlaczego kobieta jest tak bardzo zamknięta w sobie. „Ukryte uczucia” to idealna książka dla osób, które szukają lekkiej lektury z romantyczną historią miłosną w tle. Od czas do czasu lubię sięgać po tego typy książki, chociaż nie ukrywam, że nie byłabym w stanie czytać tylko książek tego typu ze względu na to, że są niezwykle przewidywalne. Książkę polecam osobom, które choć na chwilę pragną zrelaksować się przy niezobowiązującej lekturze.

Z książką Diany Palmers mam pierwszy raz do czynienia. Nigdy nie miałam okazji czytać powieście tejże autorki. Nie powiem, że od jakiegoś czasu krążą mi po głowie jej książki, ale idąc do biblioteki, zawsze zapominałam o nie spytać. Jakiś czas temu miałam okazję znów wybrać sobie książkę do recenzji i oczywiście mój wybór padł na *Ukryte Uczucia*. Tak naprawdę książka porwała mnie od samego początku, a nie powiem, że gdy do mnie dotarła, miałam pewne obawy, że może mnie rozczaruje, ale jak się okazało - niesłuszne.

Okładka - widnieje na niej urocza i zakochana para. Niby zwykła, ale jest bardzo nasycona kolorami i zdecydowanie przyciąga oko. Z wyglądu bardzo mi się podoba, bo lubię takie pozytywne okładki.

Głównymi bohaterami książki jest przybrane rodzeństwo Janson i Gracie. Janson jest miliarderem i bardzo wpływowym człowiekiem. Posiada w San Antonio rancho, na którym hoduje bydło o ciekawej rasie. To jest jego pasja, a zarazem sposób na życie. Każdy w okolicy się dziwi, że tak bogaty człowiek, sam dogląda bydło, a jego siostra mieszka wraz z nim i służbą pod jednym dachem. Są sobie bardzo bliscy jako brat i siostra. Gracie ma swoją pasję czyli ogrodnictwo i jakby nie było jest utrzymanką brata. Oboje jeżdżą na aukcje bydła, ale od pewnego momentu, kiedy Janson próbował przenieść Gracie na rękach w ulewę, ich oczy i usta się spotkały. Od tego momentu sytuacja się komplikuje i Janson nie wie co tak naprawdę ma ze sobą począć. Co ciekawe, po jakimś czasie oboje dochodzą do wniosku, że są dla siebie bardziej bliscy, niż im się wydaje. Losy Gracie i Jansona krzyżują się i los płata im figle. Na ich drogę zsyła Kitty, niedoszłą narzeczoną Jansona, która jest wielką materialistką i po przyjeździe na rancho wprowadza swoje okropne rządy. Służba jej nie znosi jak i inni domownicy. Tutaj akcja się rozkręca, ale jak zawsze nie zdradzę, ani grama więcej. Natomiast zakończenie jest bardzo fajne, przepełnione ciepłem domowego ogniska, miłością i przyjaźnią, ale jest niestety dość przewidywalne. W *Ukrytych Uczuciach* są ciekawe wątki kryminalne, i oczywiście miłosne. Książkę bardzo szybko się czyta. Przeczytałam ją w dwa dni i nawet się nie spodziewałam, że tak mnie wciągnie i cieszę się, że Diana mnie nie zawiodła i szczerze powiedziawszy mam ochotę na kolejną powieść tej autorki, a tą książkę zdecydowanie polecam romantyczkom :)

Pozdrawiam :)

Jason i Gracie są przyrodnim rodzeństwem, nie łączą ich żadne więzy krwi. Jason przez wiele lat opiekował się siostrą. Po latach uświadamia sobie, że uczucia jakimi darzy dziewczynę to coś więcej niż przyjaźń. To po prostu miłość. Gracie czuje to samo, lecz nawet sama przed sobą nie potrafi się do tego przyznać. Czy ta dwójka odważy się na ten jeden jedyny krok do szczęścia? Na ich drodze do szczęścia staną także porywacze, którzy uprowadzą dziewczynę, a Jason'a będą szantażować? Czy Jason oraz Gracie mają szansę na przyszłość we dwoje? Na te pytania znajdziecie odpowiedz w „Ukrytych uczuciach” Diany Palmer.

Diana Palmer, a właściwie Susan Spaeth Kyle napisała pierwszą powieść w 1979 roku. Wcześniej przez szesnaście lat pracowała jako dziennikarka. Wydała ponad dziewięćdziesiąt książek, które przetłumaczono na wiele języków. Od 1972 roku jest żoną Jamesa Kyle'a, z którym ma syna. W wieku czterdziestu pięciu lat wróciła na uczelnię. Ukończyła historię, archeologię i filologię hiszpańską. W wolnym czasie słucha muzyki oraz uprawia ogródek. Uwielbia iguany.

„Ukryte uczucia” to książka lekka oraz bardzo przyjemna w odbiorze. Oczywiście jest to romans z wplątanym wątkiem sensacyjnym. I tak myślę, że gdyby nie ten wątek, to książka byłaby zdecydowanie lepsza. Całe uprowadzenie i przetrzymywanie Gracie przez porywaczy, było dla mnie po prostu nieprawdopodobne i nierealne. Porywacz dżentelmen? Naprawdę? Nie pasował mi ten wątek, i aż ciężko mi się o tym czytało. Za to bardzo fajnie opisała autorka uczucie między bohaterami, a seria wydarzeń i nieporozumień między nimi, dodała smaczku oraz wzmogła ciekawość.

Bardzo dobrze wyszła autorce także kreacja bohaterów i to nie tylko tych głównych, ale również drugoplanowych. Każdy z nich jest bardzo wyrazisty oraz charakterystyczny.
Bardzo polubiłam Gracie, dziewczynę cichą, zamkniętą w sobie po traumatycznych przeżyciach z przeszłości. Jednak Gracie przechodzi przeogromną zmianę, dzięki „cudownej narzeczonej” Jasona, opuszcza bańkę, którą stworzył dla niej mężczyzna, i zaczyna życie na własny rachunek.
Za to Jason strasznie mnie irytował, nie mogłam pojąć toku jego rozumowania. Wszystko interpretował po swojemu, a po jednym małym incydencie poszukał sobie "na cito" narzeczoną. Zachowanie godne dziecka.

Postacie drugoplanowe są także bardzo interesujące, i budzą w czytelniku wiele emocji. Poza tym wnoszą wiele do całej opowieści.

Jeżeli lubicie książki lekkie oraz nieskomplikowane to ta pozycja jest po prostu dla Was idealna.

Polecam!!!

Za możliwość przeczytania książki dziękuję Wydawnictwu HarperCollinas Polska.
Link do recenzji

Gracie i Jasona łączy więź, jakich mało. Oboje pomimo tego, że nie są ze sobą spokrewnieni, a jedyne, co ich łączy, to fakt, iż ojciec Jasona jest ojczymem dla Gracie, kochają się do utraty sił. Jednakże, ich spokojny i szczęśliwy świat w jednej chwili legnie w gruzach, a odbudowanie go wcale nie będzie takie łatwe, jak im się na początku wydawało... Los bowiem bywa naprawdę przewrotny.

Diana Palmer (urodzona w 1946 roku) to amerykańska pisarka i dziennikarka. Jej prawdziwe imię i nazwisko, to Susan Spaeth Kyle. Pierwszą powieść napisała w 1979 roku. Do dnia dzisiejszego wydała ponad dziewięćdziesiąt książek, które znane są na całym świecie i sprzedają się w naprawdę dużych nakładach. Prywatnie fanka czytania książek i uprawiania ogródka.

"Ukryte uczucia" to moje pierwsze spotkanie z twórczością autorki. Pomimo tego, że powieści obyczajowe to gatunek, po który sięgam najbardziej, a autorka jest podobno jedną z jego mistrzyń, dopiero teraz udało mi się poznać jej twórczość. Przyznam szczerze, że naprawdę nie spodziewałam się tego, że książka ta tak bardzo przypadnie mi do gustu. Wydawać by się bowiem mogło chociażby przez wzgląd na samą okładkę, która sugerować może już wiele oraz na opis znajdujący się na jej odwrocie, że powieść ta to kolejny typowy romans dla kobiet, jakich wiele. Na szczęście tak nie jest, bowiem historia Gracie i Jasona to bardzo wartościowa i pouczająca opowieść o miłości i jej sile, dzięki której człowiek może naprawdę wiele przetrwać i wiele w swoim życiu dokonać. Jak sam tytuł również wskazuje, nie jest to do bólu przewidywalna i słodka znajomość, bo też zarówno On jak i Ona z pewnych względów, a raczej niedomówień ukrywają swoje uczucia względem siebie nawzajem, dzięki czemu powieść ta jest o wiele bardziej interesująca.

Sam styl autorki jest taki, jaki być powinien. Prosty, nieutrudniający czytania, bo przecież przy tego typu powieściach fakt ten jest najważniejszy. Z każdym kolejnym rozdziałem miałam ochotę na więcej i więcej, bowiem powieść ta nie jest schematyczna. Wyraźnie widać, że autorka ma swój indywidualny styl budowania postaci i przedstawiania ich czytelnikowi, za co należą się jej wielkie słowa uznania. Również i fabuła nie jest zbyt oczywista i tak, jak wspomniałam wcześniej, jest bardzo wciągająca, a przy okazji obyczajówek to dość duży wyczyn napisać coś innego i ciekawego zarazem, coś co nie pozwoli nam się nudzić i czegokolwiek domyślać.

Komu zatem mogę polecić tę książkę? A no zdecydowanie wszystkim fanom powieści obyczajowych. Myślę, że nie będziecie czuć się zawiedzeni ani przez moment. Powieść ta jest idealna również dla tych, którzy szukają czegoś lżejszego pomiędzy lekturą nieco bardziej wymagających książek.

www.tajemniczeksiazki.blogspot.com

"Wreszcie pojęła do końca, dlaczego piękne kobiety tak lgnęły do niego.
Nie chodziło im wyłącznie o majątek.
Ten zmysłowy, przystojny mężczyzna przyciągał je dyskretnym,
a przez to tak zniewalającym urokiem osobistym.
Zawsze lekko zdystansowany, lecz nigdy wyniosły, dowcipny, lecz nigdy złośliwy,
równie naturalny i prawdziwy,
gdy zawierał kontrakt na astronomiczną sumę, jak i gdy zajmował się cielakami.
A przy tym kobiety musiały intuicyjnie wyczuwać, że to nad wyraz odpowiedzialny, przyzwoity facet.
Czyli w sumie super facet."

Szczerze mówiąc, do tej pory jakoś nie sięgałam po książki Diany Palmer. Nigdy żadnej z nich, a jest ich sporo, nie przeczytałam. Tak naprawdę, sama do końca nie wiem, dlaczego. Tym bardziej, że przecież lubię tego typu powieści z romansem w tle. A jednak nie przyciągały mojej uwagi. Trzeba przyznać, że okładka książki "Ukryte uczucia" nie zachęca za bardzo do zapoznania się z jej treścią. Jest moim zdaniem zbyt prosta i banalna. Natomiast jestem mile zaskoczona historią ujętą w powieści, którą czytało się z przyjemnością.

Gracie i Jason są przyrodnim rodzeństwem. Dorastali razem, połączyła ich przyjaźń. Młoda kobieta mieszka w rezydencji w San Antonio wraz ze służbą, natomiast Jason to właściciel terenów w Comanche Wells, gdzie prowadzi hodowle bydła rasy santa gertrudis, ponadto jest milionerem. To na ranchu spędza większość czasu, rzadziej bywa w rezydencji, chyba, że wymagają tego prowadzone przez niego interesy. Gracie od zawsze była dla niego ważną osobą, ulubioną siostrą. Natomiast Jason był dla niej oparciem, zapewniał poczucie bezpieczeństwa. Bardzo często razem udawali się na aukcje w celu zakupu bydła. Z czasem Gracie zaczęła dostrzegać w nim mężczyznę, a on uświadomił sobie, że darzy ją głębszym uczuciem. Pewnego dnia ją pocałował, ale został odepchnięty, czego kompletnie się nie spodziewał. Był zaskoczony reakcją kobiety. Poczuł się odrzucony, dlatego postanowił się poniekąd zemścić. W trakcie jednego ze swych wyjazdów poznał Kittie, której się oświadczył. Nikt w rezydencji w San Antonio tego nie rozumiał, tym bardziej, że gołym okiem było widać, iż jego wybrance zależy tylko na majątku. Pod jego nieobecność kazała się wszystkim wyprowadzić posuwając się do szantażu, również Gracie musiała opuścić dom. Po jakimś czasie Gracie zostaje porwana. Niczego nieświadomy Jason wraca do rezydencji, jest zszokowany zaistniałymi zmianami i nieobecnością siostry oraz zaprzyjaźnionych pracowników. Dowiaduje się też o zniknięciu Gracie.

Dlaczego Gracie została porwana ? Jakie tajemnice Gracie skrywa przed Jasonem ? Czy mężczyzna uratuje ukochaną kobietę z rąk porywaczy ? Czy uda im się wyjaśnić zaistniałe między nimi nieporozumienie ? Czy Jason poślubi Kittie ? Jak potoczą się dalsze losy przyrodniego rodzeństwa ?

Przyznaję, że "Ukryte uczucia" pochłonęłam w jedno popołudnie. Książka wciągnęła mnie od pierwszej strony. Najbardziej polubiłam Gracie, która jest kobietą sympatyczną, wrażliwą, spokojną, przyjazną, bardzo pomocną, dostrzegającą dobro w drugim człowieku. Wiele przeszła w swoim życiu, została bardzo zraniona i doświadczona przez los. Mimo to potrafiła zjednać sobie ludzi, a jeśli wymagała tego sytuacja, to podejmowała walkę o siebie i swoje życie. Jason był jej przeciwieństwem, z jednej strony ciepły i dobry człowiek. A z drugiej strony bardzo stanowczy, impulsywny i nerwowy mężczyzna. Nie zdawał sobie sprawy z tego, co skrywano przed nim przed długie lata. Nie wiedział, co wydarzyło się w przeszłości i jak bardzo tamte wydarzenia zmieniłyby jego życie na zawsze.

"Ukryte uczucia" to książka obyczajowa łącząca romans z wątkiem sensacyjnym. Czyta się ją szybko, głównie ze względu na dużą czcionkę, co bynajmniej dla mnie stanowi plus, a poza tym z ogromną ciekawością tego, co wydarzy się w życiu bohaterów i jak zakończy się ta historia. Powieść podejmuje między innymi tematy dotyczące przemocy w rodzinie, ale również różnic wynikających z przynależenia do danej warstwy społecznej. Ponadto uświadamia, jak bardzo skrywane tajemnice z przeszłości mogą odmienić życie, niekoniecznie na lepsze, a także jaki wpływ wywierają na człowieka wpajane od najmłodszych lat zasady. Pokazuje też, że często ulega się wpływom innych ludzi, którzy posuwają się do różnych metod, aby osiągnąć swój cel. A przede wszystkim uzmysławia, że docenia się drugiego człowieka dopiero wtedy, kiedy następuje realne zagrożenie, że można go stracić na zawsze.

Reasumując, "Ukryte uczucia" to bardzo przyjemna i ciekawa powieść. Może nie wywołuje zbyt wielkich emocji, ale jest bardzo dobrze napisana i ukazuje piękną historię, a także zawiera w sobie wartościowe przesłanie.

Serdecznie polecam !

"Wreszcie pojęła do końca, dlaczego piękne kobiety tak lgnęły do niego.
Nie chodziło im wyłącznie o majątek.
Ten zmysłowy, przystojny mężczyzna przyciągał je dyskretnym,
a przez to tak zniewalającym urokiem osobistym.
Zawsze lekko zdystansowany, lecz nigdy wyniosły, dowcipny, lecz nigdy złośliwy,
równie naturalny i prawdziwy,
gdy zawierał kontrakt na astronomiczną...

• Diana Palmer
  • Romans
  • Harlequin
  • Long Tall Texans

Dodaj cytat z książki Ukryte uczucia