Dobry zawód

zdrowie, medycyna
Znak
2006-01-01
2006-01-01

Okładka książki Ludzie czy bogowie 27 rozmów z najsłynniejszymi polskimi lekarzami Krystyna Bochenek, Dariusz Kortko
Ocena 7,5
Ludzie czy bog... Krystyna Bochenek, ...

więcej Więcej

Dlaczego w książce są wyłącznie wywiady z lekarzami płci męskiej? Poza tym mogłaby dla kontrastu mieć więcej wywiadów z lekarzami młodymi, żebyśmy mogli zobaczyć ten "dobry zawód" też z innej perspektywy... ogólnie bardzo wciągająca książka.

Fascynujace rozmowy swietnych dziennikarzy z niezwyklymi indywidualnosciami swiata medycznego odbyly sie na przestrzeni siedmiu lat. Choc ksiazka ukazala sie w 2006 roku a medycyna rozwija sie w niesamowitym tempie, tresc dialogow jest i bedzie niezmiennie aktualna. Dotycza one bowiem nie tylko biezacych odkryc, diagnostyki i leczenia chorob, ale przede wszystkim to...

Bardzo ciekawe, chociaż poziom poszczególnych wywiadów różny, ale niektóre, np. z dr. de Barbaro, niesamowicie wciągające.

Chyba jest wznowienie tej książki w Bibliotece Gazety Wyborczej, ale nie wiem, czy w tej nowszej książce rozmów jest więcej?

• Chcę w prezencie
  • 2015