Garnek strachu. Droga do dojrzałości. Lekcje Gedeona

RTCK
2017-02-16
2013-01-01
literatura polska Biblia dojrzałość Bóg strach

Zastanawiałam się nad daniem dziewięciu gwiazdek, ale ze względu na to, że to Szustak a książka ma w sobie coś odkrywczego dałam maksimum.
Na przykładzie biblijnego Gedeona zostaje omówiony strach, który nam towarzyszy w życiu. Podano też kilka rad jak se z nim radzić. Zakończenie chyba jeszcze raz przeczytam, bo trochę było nie zrozumiałe dla mnie. Chyba o tym by cieszyć...

Dla mnie najważniejsza książka z całej serii Brata Adama. Uderzająca w sedno definicji, czym jest dojrzałość i jaka jest cena strachu. Mocny, ważny materiał. Sporo mądrych sugestii do ćwiczeń własnych. Na pewno do tego wrócę.

W momencie, gdy ogarnia nas strach to trzeba wiedzieć, że nie jesteśmy pierwszymi, którzy się z nim zmagają.

Pismo Święte ma takich przykładów w zanadrzu bardzo dużo. Ale nikt do mnie nie trafia tak jak Adam Szustak OP.

Krótko, zwięźle i na temat. Każdy z nas ma taki garnek, który symbolizuje lęk i ma w sobie nasze troski. Gedeon zmagając się ze swoim strachem wystawiał...

O każdym z nas - warto ...

Staram się u unikać książek o tematyce religijnej z obawy przed zalewem zbyt wzniosłych idei. Książka jednak jest lekko napisana z odrobiną humoru, interpretacje przedstawione w niej są ciekawe i dające wiele do myślenia, ciężko było się od niej oderwać.

Każdy z nas ma swój lęk. Dobra nowina jest taka, że można go pokonać. Sukces albo porażka leżą w Twoich rękach.

Rewelacja. Jest to książka do której można powracać wielokrotnie i zawsze znajdzie się w niej coś ważnego dla naszego życia. W prosty sposób ukazane nasze życie, to z czym się zmierzamy, czego się biomy i w bardzo dobra interpretacja autora. Polecam, zwłaszcza gdy czegoś szukamy w naszym życiu i chcemy coś z nim zrobić

Pamiętam jak czytałem tą znakomitą książkę w pracy na nocnej zmianie, wciągająca i prosta w swej treści lektura, która wzbogaca wiedzę chrześcijańską.

Rewelacja 😊 napewno jeszcze wrócę do garnka ☺ Garnek strachu jest dla każdego dla starszych i młodych każdy wyciągnie z tego dużo. Dziekuje ojcze Adasiu 😊 co prawda słuchałam bo uwielbiam głos ojca ma w sobie moc docierania do zakamarków serca i duszy 😊 ale książkę tez przeczytam

na początek drogi do Pana Boga świetne

• Religia