Kłopoty Chińczyka w Chinach

Okładka książki Kłopoty Chińczyka w Chinach
Juliusz Verne Wydawnictwo: Hachette Polska Seria: Kolekcja Juliusz Verne powieść przygodowa
powieść przygodowa
1970-01-01
9788328202566
Władysław Zawadzki

więcej Więcej

To cudowne lekceważenie przez Verne'a fizjologii (bohater znów jest zamknięty w pudełku 48 godz) i to jak powiada Tadeusz Różewicz "człowieczeństwo" poczucie sprawczości, możliwości osiągnięć, entuzjazm ludzkości i nauki i możliwości ludzkiego ciała i umysłu. To jest wspaniały wzlot Verne'a. Scena ze śniadaniem w wodzie o tym świadczy między innymi. Najciekawsze jest...

Kin Fo szuka szczęścia w swoim kraju.

Udany powrót do lektury Juliusza Verne'a. Może i jest to lektura młodzieżowa, ale nie mogłam się doczekać, co się stanie z głównym bohaterem a zakończenie mnie zaskoczyło.

przeciętna pozycja świetnego Verna. Jednak mimo wielu niedociągnięć i błędów historyczno-kulturalnych jest to książka z ciekawą fabułą i dla fanów przygody jak najbardziej odpowiednia.

Czytałam tę powieść jako nastolatka, pamiętam, że przypadła mi go gustu. Dobra lektura na wakacje.

przeczytałam. kawałek. nuuuuda, nie wciąga nic a nic.

• Verne
  • Półka 1-6