Płyn Lugola

Okładka książki Płyn Lugola Juliusz Gabryel
Okładka książki Płyn Lugola
Juliusz Gabryel Wydawnictwo: Stowarzyszenie Żywych Poetów, Zeszyty Poetyckie, Miejska Biblioteka im. Księcia Ludwika I Seria: Faktoria Poezji poezja
37 str. 37 min.
poezja
Faktoria Poezji
2016-01-01
2016-01-01
37 min.

Okładka książki Studium. Dwumiesięcznik literacko - artystyczny, nr 2 (44) - 3 (45) 2004 Dariusz Bitner, Tadeusz Dąbrowski, Maciej Dajnowski, Marta Dvorak, Julia Fiedorczuk, Tomasz Fijałkowski, Juliusz Gabryel, Ewa Izabella Glińska, Marta Gliwińska, Jacek Gutorow, Piotr Iwaszko, Katarzyna Jakubiak, Grzegorz Jankowicz, Grzegorz Jaśko, Anna Kałuża, Michał Kasprzak, Greta Kirec, Jarosław Klejnocki, Radosław Kobierski, Katarzyna Krochmal - Czyżowska, Kornelia Kwoka, Kuba Mikurda, Joanna Mueller, Dariusz Nowacki, Artur Nowaczewski, Joanna Obuchowicz, Joanna Orska, Redakcja Pisma Studium, Marcin Rumiński, Natalia Stankiewicz, Joanna Wajs, Jakub Winiarski, Bartosz Wokan, Maciej Woźniak, Tadeusz Zawadowski
Studium. Dwumi... Dariusz Bitner, Tad...
Okładka książki Dziesięć razy rok. Antologia poezji Cogito Łukasz Bagiński, Marcin Barteczka, Wojciech Boros, Dorota Dziedzic-Chojnacka, Juliusz Gabryel, Joanna Giza-Stępień, Ludwik Janion, Marta Jermaczek, Anna Kalata, Aneta Kamińska, Tomasz Kazimierczak, Marek Kierner, Łukasz Kiszka, Konrad Klecha, Maria Kowalska, Robert Król, Alicja Kujawska, Katarzyna Magierska, Joanna Mueller, Justyna Niżyńska, Magdalena Nowicka, Monika Pawłowska, Emilia Potocka, Łukasz Radwaniak, Krzysztof Rębowski, Artur Rybakowski, Zbigniew Rycerz, Małgorzata Rygielska, Piotr Schumacher, Maria Stolarzewicz, Ewa Suberlak, Magdalena Lena E. Szczurko, Anna Szyszkowska, Joanna Wajs, Maciej Włodarczyk, Łukasz Wudarski, Margareta Wysocka
Dziesięć razy ... Łukasz Bagiński, Ma...

Trafiające w serce wiersze, zapraszam do moich kilku słów po opinii o "Sercątku", bo tak się składa, że czytałam prawie równocześnie. Opinia na blogu

Dojmująca szpitalna atmosfera, jak po załamaniu wiary w przyszłość, jak przed nowym początkiem niewiary w kolejną nadzieję. Poczekalnie, korytarze i ulotne poranne ciepło "mieszkalnego" wrocławskiego dworca...dobry toast: "aby nie wyniósł się z nas cień".

Płyn Lugola i tak nie zachowa od popromiennej choroby zwątpienia, ale Sajgon Sajgon (autor dedykuje mu wiersze i cytuje jego teksty) musi być wojownikiem. A ja cykam się - nie jestem zegarmistrzem.

Po pierwszym czytaniu przyjmuję (aż?) jeden wiersz. Tak, "nic nie jest ostateczne poza tym, że spada w nieskończoność" (Rejestracje).

• (2017) zgłoszenia do GNL Juliusz
  • Wierszem