Mały Książę

Opinie [3 840]

Narratorem i bohaterem w książce mam wrażenie, że jest sam autor. Podczas wypadku samolotu spotyka na pustyni Małego Księcia.
Chłopiec opowiada skąd jest, że pochodzi z małej planety na której mieszka sam z różą. Znudzony samotnością postanawia wyruszyć w podróż po innych planetach w poszukiwaniu przyjaciela.
Opisuje swojemu rozmówcy planety, które odwiedził oraz różne...

Książka, którą każdy powinien przeczytać. Styl nie do końca mi odpowiada, niemniej jednak mądy i ponadczasowy tekst wskazujący co jest w życiu naprawdę ważne.

połączenie tego co dziecięce i tego co dorosłe w niedopowiedzeniach, w metaforach. szkoda, że książka tak spowszedniała, ale może to mówi o jakichś wspólnych cechach ludzi. czy coś.
ogólnie kozak, jeszcze jak jest na smutno to w ogóle bajlando.
dzieciak na smutno.
była taka piosenka igi porady "mały książę i róża" haha ależ to były czasy. sentymentalnie + dajmy już...

więcej Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

Super lektura. Czytajcie dzieciaczki ;)

Trzeba przeczytać!

Nic dodać nic ująć!

Arcydzieło!

Pozdrawiam
Maciej Słupsk

Instagram: ksiazkowe_opowiesci
Za co pokochałam "Małego księcia"? Na pewno za tę ujmującą serce fabułę. Ta historia to opowieść o tym, co w życiu najważniejsze: o miłości, oddaniu i przyjaźni. Za każdym razem, gdy sięgam po tę książkę mam łzy w oczach. Mam ochoty krzyczeć na Róże; nie bądź taka oziębła! Mam ochotę prosić Małego księcia; nie zostawiaj Róży.
Ale wiem, że...

Lektura pozornie dla dzieci, ale niosąca na swoich kartach mądrości, które czytając dopiero teraz w jakiś sposób rozumiem. Piękna historia o przyjaźni i tym co w życiu jest rzeczywiście istotne.

Bardzo wzruszająca baśń filozoficzna.
Polecam gorąco każdemu, kto lubi filozofować i dywagować (rozmyślać) nad życiem!

Najgorsza książka i lektura jaką musiałam czytać. Chyba nigdy nie zrozumiem dlaczego wiele osób tak ją lubi.

...przepiękna i ponadczasowa, często do niej wracam....

Dyskusje

83 013