Dziecko z ADHD w młodszym wieku szkolnym.

Okładka książki Dziecko z ADHD w młodszym wieku szkolnym. Katarzyna Chrąściel
Okładka książki Dziecko z ADHD w młodszym wieku szkolnym.
Katarzyna Chrąściel Wydawnictwo: Grupa Wydawnicza Harmonia poradniki
poradniki
Grupa Wydawnicza Harmonia
2011-01-01
2011-01-01
dziecko ADHD dziecko z ADHD poradniki poradniki dla nauczycieli poradniki dla rodziców psychoterpia wychowanie

Jak mówi nam opis książki, pozycja jest krótkim kompendium wiedzy teoretycznej na temat ADHD. I faktycznie tak jest. Opisuje zwięźle, jak postępować z dzieckiem nadpobudliwym, zwracając jednocześnie uwagę na różne podtypy ADHD. Jeśli jednak ktoś dysponuje podstawową wiedzą na ten temat, ta pozycja nie wnosi zbyt wiele nowego. Dla mnie to było za mało. Ale jako podsumowanie i przypomnienie sobie najważniejszych informacji, kompendium jest ok. Plus dla autorki za scenariusze zajęć, które można wykorzystać w pracy z dziećmi nadpobudliwymi i scenariusze warsztatów, które można przeprowadzić z rodzicami tych dzieci.

Bardzo dobry poradnik dla osób pracujących z dziećmi z ADHD i ich rodziców. Wyjaśnia ważne mechanizmy w prosty i przystępny sposób. Daje konkretne propozycje do pracy. Polecam jako psycholog dziecięcy!

• Druk - zakup 2018
  • Autyzm, wychowanie, dzieci

Dodaj cytat z książki Dziecko z ADHD w młodszym wieku szkolnym.