Różaniec

Rafał Kosik
fantastyka, fantasy, science fiction 510 str.
Powergraph
fantastyka, fantasy, science fiction
literatura polska manipulacja science fiction totalitaryzm Warszawa wizja przyszłości

Powergraph
fantastyka, fantasy, science fiction

Kup książkę

Ciekawa wizja, świat dopracowany i chyba w niektórych aspektach nie, aż tak bardzo fantastyczny. Sprawa przewidywalności pogody tylko na kilkanaście minut do przodu to chyba nawet się już dzieje ;)
Trochę zbyt dużo politykowania jak dla mnie, by mi się to zupełnie dobrze czytało, ale rozumiem, że było to potrzebne.

Pomysł, rewelacja. Ale coś takiego już gdzieś było.
"Wyizolowane miasta", coś podobnego występowało u Zajdla chyba.
Nie podoba mi się styl pisania, oraz przedstawiania bohaterów. Odpuściłem po 18 procentach.

Fani autora nie powinni być zawiedzeni.

Początek - fenomenalny. Drugi akt - trywialny ale nadal spoko. Ostatnia część - dramat i wielki zawód. Oceny to kolejno 9, 7, 3, czyli uśredniając 6. Jednakże to jak ogromny niedosyt pozostawiła ta książka zasługuje na znacznie niższą ocene. Nagroda Zajdla nadana chyba z przypadku. Serdecznie nie polecam

Genialna wizja zapętlonej schizofreniejicznej rzeczywistości...

Książka po przeczytaniu której człowiek obejmuje się rękami i rozgląda dookoła ze strachem, że może coś być na rzeczy. Temat, sposób przedstawienia i puenta dają do myślenia.

Między 6 a 7. Obiektywnie to pewnie nie jest majstersztyk, ale gdybym miała, nie zastanawając się, dać ocenę, to byłoby to 6,5, nawet 7. Lubię styl Kosika. Uważam, że jest inteligentny i z poczuciem humoru. W "Różańcu" dobrze sobie poradził z zakończeniem. Powieść w pewnej chwili zupełnie zmieniła charakter. Z science fiction na fanstastykę, ale wyżej oceniam pierwszą...

Nie jestem mostrzem opinii - przeważnie czytam książki w drodze do / z pracy. Tę pozycję pochłonęłam w 1 dzień! Poszerzyła moje granice pojmowania świata.

Kosik! Pisz! Pisz! Pisz!

Smutna wizja dystopijnej przyszłości. Z perspektywy głównego bohatera, który chce tylko szczęścia dla swojej córki, poznajemy coraz bardziej mroczne tajemnice tego świata. Jest kilka takich momentów gdzie odkrywanie tych sekretów po prostu zwala z nóg. Jest tu też wątek polityczny, pełny intryg i spisków ale pozostaje raczej tłem. Zakończenie jest niesamowite, szokuje i...

Książka "pachnąca" dystopiami późnego PRL, w tym samym Zajdlem, nagrodą imienia którego została uhonorowana. Niepokojąca, zostawiająca czytelnika z garścią pytań, inteligentnie napisana. Więcej takie fantastyki w Polsce życzę sobie:)

Dyskusje

• 2018