Perska namiętność

Laila Shukri Wydawnictwo: Prószyński i S-ka Cykl: Perska miłość (tom 3) literatura piękna
2017-04-26
2017-01-01
Prószyński i S-ka
Perska miłość (tom 3)
literatura piękna
2017-04-26

Główna bohaterka bardzo mnie irytowała...ciągle zamyślona, bez humoru... A jej naiwność ? Wprost nie do uwierzenia !
Nie lubię książek tego typu, ale tę przeczytałam dlatego, że dała mi ją do przeczytania koleżanka (a zawsze czytam wszystko, co dostaję).
Polecam miłośnikom gatunku.

"Perska namiętność" to dalsze losy Sary-córki Aliego i Joasi. Zaznała wiele bólu i cierpienia,po przejściach decyduje się na wyjazd przyjaciółką do Sri Lanki. Potem wyjezdza do Polskia nastepnie do Tunezji. Opisana jest w tej książce Sri Lanka oraz Tunezja, piękne miejsca. Sara poznaje w Tunezji Aziza swoją miłość, czy postąpiła właściwie biorąc ślub? polecam...

wyjątkowo dłużyło mi się jak na książkę Laili Shukri a przeczytałam już prawie wszystkie, akcja tej części bardzo powoli nabiera rozpędu.
Tym razem autorka skupia się bardziej na psychice i trudnych emocjach głównej bohaterki Sary, niż na samym opisie jej trudnej historii.
W tle ciekawie opisana Tunezja.

Książka nudna w opisach i dopiero od połowy się rozkręca. Wysoka ocena za zaskakujące zakończenie, które pozostawia do myślenie

Wspaniała książka. Autorka ukazała swoje życie w pięknie realistyczny sposób. Nie raz się wzruszyłem.
Polecam

Sara, córka Joanny i bogatego Kuwejtyczyka szuka własnej ścieżki, nie wie jaką cene przyjdzie zapłacić.

Wielki plus dla autorki za opisy - momentami trochę nużące, ale można z nich dowiedzieć się dużo ciekawych informacji o różnych krajach, kulturach, architekturze itp. Historia Sary również ciekawa, bardzo wciągnęłam się w jej rozterki, częściowo nawet rozumiałam bohaterkę. Niestety dialogi sprawiły, że moja ocena jest taka, a nie inna. Ciężko mi uwierzyć, że ludzie ze sobą...

bardzo długo się rozkręca, podróże, podróże... ale końcówka ciekawa, naiwność głównej bohaterki przyczyniła się do zawikłania w turbulencje życia
dla mnie dwie pierwsze części dużo lepsze

Bardzo dobra ze względu na opisy obyczajów, znajomość kultury krajów arbskich.

Książka w 90% opowiada o niczym i jest tak nudna, że ciężko przez nią przebrnąć. To co istotne w życiu Sary czyli małżeństwo zostało opisane w bardzo ubogi sposób i zrobione na szybko, wręcz pominięte. Czytając kolejne rozdziały czekasz na rozwój sytuacji i niestety dzieje sę to dopiero na ostatnich kilkudziesięciu stronach. Szkoda.... Jak dla mnie najgorsza książka autorki

Dyskusje

• 2019