Perska namiętność

Laila Shukri Cykl: Perska miłość (tom 3) literatura piękna 431 str.
Prószyński i S-ka
literatura piękna

Prószyński i S-ka
literatura piękna

Kup książkę

Jak dla mnie najsłabsza z cyklu. Zmęczyły mnie ciągłe rozterki Sary. Zupełnie inaczej ją sobie wyobrażałam czytając poprzednią część. Czytałam jako kontynuację ale ta część u mnie pozostaje bez echa. Nie wywołała też emocji.

No cóż, każdy mając jakieś problemy chce uciekać, najlepiej najdalej, i nie wie co robić. To samo działo się z Sarą. Tak samo jak każdy kto się zakocha, widzi świat przez różowe okulary i chce wierzyć, że nasza druga połówka też nas tak postrzega. Niestety nie widzimy bądź nie chcemy widzieć wad tej drugiej osoby. Powstaje tylko pytanie - do czego to prowadzi.

Kolejna książka Laili i kolejny raz się nie zawiodłam. Strasznie wciąga mnie w swój wir autorka, ciekawi mnie ta kultura nie żebym tak chciała tylko tak po prostu, ciekawią mnie inne kultury i na prawdę chyba bałabym się wyjechać gdzieś w te rejony mimo, że jest tam pięknie i dużo do zwiedzania. A co do autorki to sami musicie przeczytać bo cóż z takiej książki skoro opisze...

Książka nie była ani bardzo zła, ani dobra ani przeciętna. Zakończenie pozostawia wiele do życzenia no i początek, no nie wiem opisy danych krajów ciekawe, ale sztucznie wydłużonych opisów roślinności miałam w pewnym momencie dosyć. Odnosiłam wrażenie jakbym czytała przewodnik po roślinności. Nie, nie i jeszcze raz nie!

Ta część podobała mi się najbardziej. Nadal pozostawiała wiele do życzenia, w końcu napisana przez tą samą autorkę, jednak ze wszystkich trzech była najbardziej interesująca. Bez obrzydliwych szczegółów się nie obeszło niestety.. ale ciekawe, ponieważ zawierała informacje niedawnych wydarzeń, więc część historii na pewno była prawdziwa.
Najlepiej ze wszystkich...

3/52/2019
Książka, po którą nie sięgnęłabym gdyby nie podpowiedź. Oceniając ją po okładce, moje pierwsze wrażenie było, że to jakieś ckliwe romansidlo, a tu proszę, NIESPODZIANKA. Historia młodej kobiety, która przeżywa tragedię rodzinna, żyje w świecie nakazów i zakazów, a kiedy w końcu bierze sprawy w swoje ręce, okazuje się, że to czego tak bardzo pragniemy, może nie być...

wciąga, jak każdy tom z tej serii

Momentami nudne, długie opisy.

Autorka nie miała żadnego i powtórzę, żadnego pomysłu na fabułę. Chciała przedstawić losy Sary. Jednak o wiele lepiej poszło jej opisywanie historii pobocznych np. ciekawostek danego kraju, ślubu Iwony.
Książka jest zlepkiem 3 pomysłów połączonych w jedną całość, które w żaden logiczny sposób nie są połączone. Najsłabsza książka Pani Shukri jaką czytałam.
PS Jestem ciekawa...

Wg mnie tytuł nie ma nic wspólnego z fabułą. Większość książki jest o depresji dziewczyny, jej przygnębieniu i melanholii. Dużo opisów z podróży do krajów i kultur. Pod koniec książki coś zaczyna się dziać. Jak zawsze pochlaniałam książki tej autorki, tak tym razem czytanie było nudne. Mam nadzieję że kolejna część będzie lepsza tak jak pierwsze dwie perskie części.

Dyskusje

• 2019