Perska namiętność

Okładka książki Perska namiętność
Laila Shukri Wydawnictwo: Prószyński i S-ka Cykl: Perska miłość (tom 3) literatura piękna
literatura piękna
Perska miłość (tom 3)
Prószyński i S-ka
2017-04-26
2017-01-01

Znając już kulturę arabską i tego typu powieści podczas czytania tej części powieści cały czas czekałam kiedy wszystko z utopii się rozpadnie i doczekałam się.

Główna bohaterka znowu bardzo irytująca i naiwna. Jednak z drugiej strony warto książki przeczytać chociażby po to, żeby poznać trochę tę kulturę razem ze wszystkimi przywarami.

Kolejny raz trafiamy do świata nieugiętego w swoich prawach i tajemnicach. Bohaterką jest Sara, która boryka się z trauma i nie może sobie poradzić z problemami, które dotknęły jej rodzinę. Dziewczyna aby zapomnieć o tym co się wydarzyło wyjeżdża i trafia kolejno na Sri Lankę, do Tunezji i Egiptu. I tutaj historia Sary uczy i pokazuje, że los nie zawsze bywa łaskawy, a...

Na półkach: , , , ,

Laila Shukri po raz trzeci zabiera nas do Świata, które jest nieugięte w swoich prawach i bardzo tajemnicze. Tym razem bohaterką powieści jest Sara.

Sara, córka Joanny, o której mogliśmy przeczytać w drugim tomie „perska zazdrość”, w dalszym ciągu nie może pogodzić się z tym co dotknęło jej rodzinę. Wciąż przed oczami ma pijaną matkę, która popadła w depresję i chciał...

Główna bohaterka bardzo mnie irytowała...ciągle zamyślona, bez humoru... A jej naiwność ? Wprost nie do uwierzenia !
Nie lubię książek tego typu, ale tę przeczytałam dlatego, że dała mi ją do przeczytania koleżanka (a zawsze czytam wszystko, co dostaję).
Polecam miłośnikom gatunku.

"Perska namiętność" to dalsze losy Sary-córki Aliego i Joasi. Zaznała wiele bólu i cierpienia,po przejściach decyduje się na wyjazd przyjaciółką do Sri Lanki. Potem wyjezdza do Polskia nastepnie do Tunezji. Opisana jest w tej książce Sri Lanka oraz Tunezja, piękne miejsca. Sara poznaje w Tunezji Aziza swoją miłość, czy postąpiła właściwie biorąc ślub? polecam...

wyjątkowo dłużyło mi się jak na książkę Laili Shukri a przeczytałam już prawie wszystkie, akcja tej części bardzo powoli nabiera rozpędu.
Tym razem autorka skupia się bardziej na psychice i trudnych emocjach głównej bohaterki Sary, niż na samym opisie jej trudnej historii.
W tle ciekawie opisana Tunezja.

Książka nudna w opisach i dopiero od połowy się rozkręca. Wysoka ocena za zaskakujące zakończenie, które pozostawia do myślenie

Wspaniała książka. Autorka ukazała swoje życie w pięknie realistyczny sposób. Nie raz się wzruszyłem.
Polecam

Sara, córka Joanny i bogatego Kuwejtyczyka szuka własnej ścieżki, nie wie jaką cene przyjdzie zapłacić.

• 2019
  • 2018