Zatopić "Niezatapialną"

Anna Hrycyszyn Wydawnictwo: Genius Creations fantastyka, fantasy, science fiction
2017-02-28
2017-02-25
Genius Creations
piraci steampunk
fantastyka, fantasy, science fiction
2017-02-28
piraci steampunk

Okładka książki Harde Baśnie Ewa Białołęcka, Krystyna Chodorowska, Agnieszka Hałas, Anna Hrycyszyn, Aneta Jadowska, Aleksandra Janusz, Anna Kańtoch, Marta Kisiel, Magdalena Kubasiewicz, Anna Nieznaj, Martyna Raduchowska, Milena Wójtowicz, Aleksandra Zielińska
6,9
Harde Baśnie Ewa Białołęcka, Kry...
Okładka książki Tarnowskie Góry Fantastycznie 2 Jakub Bielawski, Michał Cetnarowski, Agnieszka Hałas, Anna Hrycyszyn, Grzegorz Janusz, Marta Kładź-Kocot, Paweł Matuszek, Marcin Melon, Sławomir Nieściur, Tadeusz Oszubski, Romuald Pawlak, Bernadeta Prandzioch, Michał Studniarek, Aleksandra Zielińska
7,4
Tarnowskie Gór... Jakub Bielawski, Mi...
Okładka książki Rozstaje Małgorzata Binkowska, Krystyna Chodorowska, Anna Hrycyszyn, Jesion Kowal, Marta Magdalena Lasik, Michał Niedźwiedzki, Olga Niziołek, Marta Potocka, Alicja Tempłowicz, Agnieszka Żak
7,1
Rozstaje Małgorzata Binkowsk...
Okładka książki Harda horda Ewa Białołęcka, Agnieszka Hałas, Anna Hrycyszyn, Aneta Jadowska, Aleksandra Janusz, Anna Kańtoch, Marta Kisiel, Magdalena Kubasiewicz, Anna Nieznaj, Martyna Raduchowska, Milena Wójtowicz, Aleksandra Zielińska
6,9
Harda horda Ewa Białołęcka, Agn...
Okładka książki Fantazmaty 2 Dagmara Adwentowska, Wojciech Boratyński, Rafał Cuprjak, Sylwia Finklińska, Anna Grzanek, Anna Hrycyszyn, Anna Karnicka, Tomasz Krzywik, Artur Laisen, Filip Laskowski, Marcin Moń, Maciej Musialik, Daniel Nogal, Maciej Oleszek, Michał J. Sobociński, Michał Studniarek, Łukasz Trykowski, Dawid Wiktorski, Natalia Wójcik, Maria Zdybska, Magdalena Świerczek-Gryboś
6,3
Fantazmaty 2 Dagmara Adwentowska...
Okładka książki Ten pierwszy raz Anna Hrycyszyn, Maciej Janusz Różalski, Agnieszka Sudomir, Małgorzata Wieczorek, Anna Wołosiak-Tomaszewska
6,3
Ten pierwszy raz Anna Hrycyszyn, Mac...

Romans w oparach steampunku, a w tle zarzewie rewolucji społecznej.

Na półkach: , , , , , , ,

Rewolucja!

„Zatopić «Niezatapialną»” Anny Hrycyszyn to opowieść o piratkach na rzecznym parowcu w fantastycznym świecie. Akcja może za bardzo pędzi na łeb na szyję, tracąc okazję do głębszego oddechu, lecz świat jest oryginalny i – ku mojej czytelniczej nadziei – rozwojowy.
(...)

Całość recenzji w magazynie Esensja:

PIerwszy steampunk w mojej biblioteczce - i całkiem mi się spodobał. Od kobiecej załogi, poprzez sam statek, aż po przygody które przeżywa cała ta zgraja. Trochę mi tam podpadała fabuła, bez wątpienia są tam zgrzyty - ale historia, historią, a czyta się z przyjemnością.

cała recenzja tu: http://glodnawyobraznia.blogspot.com/2018/04/miosc-z-pirackim-parowcem-w-tle.html
Debiut powieściowy Anny Hrycyszyn zatytułowany Zatopić »Niezatapialną« to połączenie romansu i powieści przygodowej ze szczyptą steampunka. Opowiada o losach pirackiego parowca oraz jego prawie całkowicie damskiej załogi, która od lat skutecznie wymyka się Straży...

Początek książki zapowiadał, że im dalej tym będzie ciekawiej. Niestety. O ile sam początek naprawdę wciąga, a impreza w karczmie jest tak dobrze opisana, że czułam się, jakby sama brała udział w zabawie, to potem niestety wszystko zaczyna siadać. Brakowało mi w tej książce czegoś więcej. Historia opowiada o piratkach, a właściwie ani razu nie zostaje pokazane, jak grabią i...

Uwielbiam książki o piratach! Nigdy nie sądziłam, że tak będzie, ale to przez książkę Marcina Mortki totalnie wkręciłam się w te klimaty! Więc kiedy trafiłam na tę pozycję, z chęcią się za nią zabrałam.

Książki można podzielić na wiele różnych rodzajów. Ja mam swoją własną skalę i dzielę je na:
1) ambitne - od których trzymam się z daleka....
2) czytadła - ot, takie...

"Zatopić Niezatapialną" to sympatyczna propozycja dla fanów nurtu steampunk i powieści awanturniczych.

Kto powiedział, że załoga złożona z samych kobiet nie może przeprowadzać najbardziej zuchwałych napadów w całym kraju i najbardziej brawurowych ucieczek, o których później krążą legendy? O zwycięstwie na wodzie nie decyduje przecież czysta siła fizyczna, lecz spryt,...

Steampunk, piraci, okręty parowe. Czy może być coś fajniejszego? Ten chłopięcy entuzjazm gasi jedynie fakt, że piraci z Niezatapialnej nie pływają po morzach i oceanach, a po rzekach i jeziorach. Ale przynajmniej rozbojów dokonują z pokładu parowca, a to podnosi współczynnik fajności wyżej, niż sięgnął którykolwiek z bohaterów Stevensona.

Niestandardowy dla pirackiego...

Dyskusje

• Fantastyka
  • E-booki
  • Egzemplarze recenzenckie
  • Harda Horda
  • Dysk
  • *2017*

Dodaj cytat z książki Zatopić "Niezatapialną"