Vegenerata sposób na zdrowie. Biegaj, gotuj, chudnij

Okładka książki Vegenerata sposób na zdrowie. Biegaj, gotuj, chudnij Przemysław Ignaszewski
Okładka książki Vegenerata sposób na zdrowie. Biegaj, gotuj, chudnij
Przemysław Ignaszewski Wydawnictwo: Burda Publishing Polska kulinaria, przepisy kulinarne
kulinaria, przepisy kulinarne
Burda Publishing Polska
2017-03-29
2017-03-29
kuchnia wegańska dieta odchudzanie bieganie jogging

"VEGENERATA SPOSÓB NA ZDROWIE" PRZEMYSŁAW IGNASZEWSKI

BIEGAJ, GOTUJ, CHUDNIJ

Prosty i modny temat. Któż z nas nie chciałby schudnąć i żyć zdrowo.
Wiadomo, że połączenie odpowiednio dobranych ćwiczeń z odpowiednią dietą jest strzałem w dziesiątkę.
Co jednak, gdy nie je się mięsa i trzeba je zastąpić odpowiednio dobranym produktem ?Poradnik ten pokaże Wam, że nie jest to wcale takie trudne.

Prosty język i styl powoduje, że poradnik czyta się lekko i szybko.
Cała książka podzielona jest na dwie części : pierwsza to historia autora, który zaczął biegać a druga to cała masa przepisów.
Autor chciałby, aby jego przygoda stała się inspiracja dla innych. Czy tak się stanie ? Tego nie wiem. Wiem, jednak, że warto przeczytać tę książkę i przejrzeć przepisy - okaże się, że gotując vege można odkryć nowe i ciekawe smaki oraz dobrze się bawić
.Nazwy niektórych dań wprowadzają w dobry nastrój i powodują, że się śmiejesz.

Autor na własnym organizmie przećwiczył rady i wskazówki, które nam przedstawia.
Mamy biegowe i kulinarne eksperymenty warte sprawdzenia.
Pierwsza cześć skierowana jest głownie dla biegaczy, a druga dla wegetarian, którzy lubią zjeść zdrowo i roślinnie.
Zbilansowana dieta to podstawa, a ruch wspomaga proces chudnięcia.

Znajdziemy zatem przepisy na :przekąski dla aktywnych,
wegańskie śniadania i obiady, zupy, koktajle, słodycze i ciasta, wegańskie święta.

Kilka przepisów już wypróbowałam i udały się bez problemu. Były proste do wykonania i produkty łatwe do kupienia.

Mając w domu wegetarian trzeba cały czas się rozwijać kulinarnie i szukać nowych potraw.

Idealna książka na prezent dla wegetarianina lub jego bliskich, którzy chętnie nauczą się w kuchni czegoś nowego.

"VEGENERATA SPOSÓB NA ZDROWIE" PRZEMYSŁAW IGNASZEWSKI

BIEGAJ, GOTUJ, CHUDNIJ

Prosty i modny temat. Któż z nas nie chciałby schudnąć i żyć zdrowo.

Nie mam jasności w temacie Marioli jest taka piosenka, podobnież nie mam jasności w temacie tej publikacji. Spodziewałam się samych przepisów, a zostałam poczęstowana historią o przemianie życia. Jakich teraz coraz to więcej, jak to bieganie zmieniło jego to znaczy Przemysława Ignaszewskiego życie- krótko, ciepło, szczerze,w klimacie bardziej blogowym. Druga część to przepisy, i tu zagwozdka druga. Bo jak ocenić książkę kucharską? To powinna być najbardziej użyteczna, a tą powinno się sprawdzić i oceniać jak najbardziej w praktyce. Z (nie tylko) mojego doświadczenia wynika, że żywienie wege jest o wiele droższe niż urozmaicone w mięso. Czy ta książka spełni swoją rolę? Czy przepisy są dla mieszkanek/ mieszkańców Ziemi? Pogotujemy zobaczymy... Niemniej jestem gotowa spróbować. Smacznego.

Moim zdaniem pozycja całkiem spoko. Z chęcią rozszerzyłabym wstęp (czytaj: historię autora),gdyż została napisana mało szczegółowo, ale w takiej postaci jak jest też jest ok. Przepisy są w porządku, bez udziwnień.

Przemysława Ignaszewskiego, czy też tak zwanego Vegenerata, kojarzę całkiem dobrze z blogosfery. Ten człowiek zawsze wrzucał na wegetariańskie grupy niesamowite przepisy i sprawiał wrażenie niezwykle sympatycznego człowieka! Choć rzadko kiedy eksperymentuję w kuchni, to jednak wiele jego wymyślnych potraw mi się spodobało i miałam ochotę zwiększyć częstotliwość tych eksperymentów. Póki co mi się to nie udało, ale teraz, gdy już trzymam w rękach jego książkę, z pewnością będzie mi łatwiej! Zajmie ona honorowe miejsce na półce z książkami kucharskimi!
Ale uwaga! Nie jest to tylko i wyłącznie książka kucharska! Przemysław Ignaszewski w pierwszej części swojego dzieła przybliża nam swoją historię. Co zmobilizowało go do zmiany stylu życia? Dlaczego zaczął biegać? Skąd pomysł na kuchnię wegańską? To dobry przykład mobilizatora dla wszystkich, którzy zastanawiają się nad tym, czy zdrowa utrata 50 kg jest możliwa. A Vegenerat jest przykładem na to, że tak. Owszem, głównie może być skierowana do biegaczy, bowiem właśnie ten sport pokochał Przemysław Ignaszewski, ale prawda jest taka, że każda aktywność fizyczna może nam pomóc w osiągnięciu celu i wyzwoleniu ogromnej dawki endorfin. Nie tylko bieganie!
A ponieważ mnie z bieganiem jest zupełnie nie po drodze, to druga część zdecydowanie bardziej mnie zainteresowała. Nie, nie jestem żarłokiem, ale uwielbiam wegańskie przepisy! Dieta roślinna to cudowna sprawa i jestem bardzo zadowolona z tego, że już jako dziecko zrezygnowałam z jedzenia mięsa, a od kilku lat ograniczam nabiał i jajka. A Vegenerat ma naprawdę genialne te niektóre pomysły! Wiecie, że z ziemniaka można zrobić ser? To jest po prostu cudowne! W pełni wegańska pizza z wegańskim serem domowej roboty… Aż mam ochotę przestać pisać tę opinię i zrobić napad na kuchnię. W tej książce znajdziecie przepisy na dania słone i słodkie, potrawy zimne i gorące, odpowiednie na obiad, śniadanie czy przekąskę. Nie brakuje również słodkości… Bo kto z nas ich nie kocha?
Wyobraźcie sobie dodatkowo, że każda potrawa, która została tutaj zaprezentowana, ma swoją historię! I autor postanowił nie tylko podać nam zwyczajne przepisy, ale i całe genezy ich powstawania. Z tym to ja się chyba nie spotkałam jeszcze w żadnej książce! No i nie da się ukryć, że większość przepisów nie wymaga od nas wielkich zdolności kulinarnych czy skomplikowanych składników, których nie znajdziemy w sklepach. To jest znaczną zaletą tej pozycji – często zdarza się, że w zagranicznych książkach o diecie wegańskiej mamy do czynienia z dziwnymi produktami, o których słyszymy po raz pierwszy. Tutaj mamy publikację naszego rodaka, który zna polskie realia i wie, że nie chodzi o nie wiadomo jakie wymyślne składniki, ale o zdrowie, prostotę, smak i dobry wygląd dania.
Vegenerata sposób na zdrowie to przepięknie wydana książka. Pierwsza część to czysta motywacja i przykład tego, że można zdrowo schudnąć i utrzymać ten efekt, a druga część to istny raj dla wegańskich smakoszy! To bardzo sympatyczna i kolorowa pozycja, z którą naprawdę warto się zapoznać, dlatego polecam z czystym sumieniem! I chyba lecę robić ciasteczka z fasoli…

www.bookeaterreality.blogspot.com

Absolutnie przegenialna kopalnia przepisów wegańskich. Pyszności proste w przygotowaniu, wykonane w zdecydowanej większości z lokalnych, ogólnodostępnych i tanich produktów. Wszystko opatrzone dowcipnymi komentarzami oraz zdjęciami, na widok których ślinimy się jak psy Pawłowa. No i wstęp - świadectwo wprowadzenia niezwykle radykalnych zmian w życiu, potwierdzające tezę, ze wszystko możemy. Wydana na pięknym półmatowym papierze. Uczta, ot co.

"Vegenerata, sposób na zdrowie" to 102 kulinarne eksperymenty dla biegaczy i roślinożerców według Przemysława Ignaszewskiego od Wydawnictwo Burda Książki.

W pierwszej części autor opowiada nam swoją historię. Co skłoniło go do biegania i jak wytrwał w swoim postanowieniu, aby zmienić swoje życie na zdrowsze. Często bowiem decydujemy się na pierwszy krok, jednak nasz zapał bywa na tyle słomiany, że szukamy coraz to innych wymówek, aby sobie odpuścić i znaleźć na to usprawiedliwienie.

Część druga z kolei przybliża nam ciekawe przepisy zgodne z porami roku oraz świętami. Przepisy te są świetnymi pomysłami na zdrowe i pożywne posiłki, które zadbają o nasze ciało i dostarcza mu wszystkich potrzebnych składników. Zbilansowana dieta jest niezwykle ważna przy uprawianiu sportu, a bieganie to sport który wymaga od nas zdrowia i dobrej kondycji.

Choć sama nie jestem wegetarianką i nie wiem, czy potrafiłabym zrezygnować z mięsnej diety to kilka przepisów wpadło mi w oko i chętnie wypróbuję je w swojej kuchni. Chociażby prezentowane przez autora kotlety chrzanowe z białej kapusty wyglądają niezwykle apetycznie. Nie brak tu również pomysłów na zdrowe desery chociażby tiramisu czy brownie z batatów.

Jeśli to wszystko połączymy w całość i dodamy do tego świetną szatę graficzną uzyskujemy idealny poradnik jak zmienić swój tryb życia na zdrowszy i wytrwać w swoim postanowieniu. Serdecznie polecam, niezwykle ciekawa pozycja zasługuje na uwagę, zwłaszcza przy nadchodzącej wiośnie, kiedy wielu z nas marzy o świetnej kondycji i wspaniałym wyglądzie przed nadchodzącym wielkimi krokami latem.

• Kulinaria
  • Książki kucharskie

Dodaj cytat z książki Vegenerata sposób na zdrowie. Biegaj, gotuj, chudnij