My Cousin Rachel

Daphne de Maurier My Cousin Rachel
Ta książka nie została jeszcze oceniona NIE MA JESZCZE DYSKUSJI

Bądź pierwszy - oceń książkę

więcej Więcej

Bardzo dobra i mega wciągająca książka, której zakończenie ogromnie mi się podobało. Niesamowity styl pisania. Polecam.

Na półkach: , , , ,

Mroczna i niepokojąca, trzymająca w napięciu do końca. Świetna.

Wciągająca, na pograniczu klasyki romansu oraz trzymającego w napięciu thrillera psychologicznego.

Ciekawie wykoncypowana, obracając przedstawiany punkt widzenia o 180 stopni, w jedną a później w drugą stronę.

Nie dająca spokoju i wspólnie z głównym bohaterem to napawająca nieufnością, to wzbudzająca wyrzuty sumienia za niesłuszne oskarżenia.

Budząca emocje i żywe...

to moja trzecia ksiazka autorki. 'Rebeka' mi sie podobala - ciekawa historia z ujmującymi opisami. Niestety to chyba jedyna dobra ksiazka autorki jako ze ta i jeszcze inna ktora przeczytalam to kiepsko napisane czytadla

"(...), Rachela, moja udręka".

Niezwykle udane spotkanie z kolejną powieścią tej autorki. Jedną z - mam wrażenie - szerzej znanych czytelnikom i widzom za sprawą niedawnej ekranizacji. Tym razem się nie zawiodłam, du Maurier znowu czaruje.

"Moja kuzynka Rachela" w mojej opinii nie jest aż tak rewelacyjna jak "Rebeka", ale nie mniej godna uwagi. Mam poczucie, że du...

Bardzo zgrabnie napisana powieść, podszyta grozą i romansem. Świetna rozrywka, choć widzę pewną powtarzalność historii w kolejnych książkach. Polecam nie czytać kilku powieści tej autorki pod rząd, bo z każdą kolejną czytelnik "uczy się" stylu i nie jest już pod tak mocnym wrażeniem. Mimo wszystko polecam.

Wspaniała książka! Gdy już myślisz, że wiesz, co się za chwilę wydarzy, jesteś w błędzie. Do ostatniej chwili nie byłam pewna finału, dlatego też zawiodłam się, pozostając z niedopowiedzeniem na koniec.

Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

Ambroży Ashley, zatwardziały kawaler, właściciel posiadłości w Kornwalii, poznawszy kuzynkę Rachelę, postanawia ją poślubić. Jakież było zaskoczenie jego wychowanka, młodego Filipa, tym bardziej, że kuzynka Rachela nigdy nie została mu przedstawiona. Sielanka małżeńska jednak nie trwa długo, Ambroży umiera w tajemniczych okolicznościach, a młody Filip podejrzewa Rachele, że...

Bardzo podobna klimatycznie do "Rebeki". W obu tych książkach akcja toczy się wolno, na pozór niewiele się dzieje, a mimo to nie mogłam się oderwać od czytania. Niemniej jednak główny bohater, a jednocześnie narrator - Filip Ashley okazał się dla mnie jednym z najbardziej irytujących bohaterów literackich, choć Anny Kareniny nie pobił. Przez prawie całą lekturę miałam...

Prawie "bardzo dobra", bo.. Coś mi tam nie pasowało. I chyba chodzi o głównego bohatera. który lekką ręką potrafi pozbyć się rodowych majętności - mądre jest powiedzenie "lekko przyszło, lekko poszło". W życiu realnym irytują mnie takie osoby i to chyba kłuło mnie najbardziej podczas słuchania audiobooka.
Fabuła toczy się w większości w mojej ukochanej Kornwalii i oczyma...

• 2018
  • 2021