Małe kłamczuchy

Okładka książki Małe kłamczuchy
Charlaine Harris Wydawnictwo: Replika Cykl: Aurora Teagarden (tom 9) kryminał, sensacja, thriller
kryminał, sensacja, thriller
2017-04-26
Data 1. wydania:
2016-10-04
Martyna Plisenko
aurora teagarden bibliotekarka kłamczuchy kłamstwa morderstwo

Co tu sie stalo?! Akcja ksiazki rozgrywa sie kilka tygodni po wydarzeniach z czesci poprzedniej (2003 rok), a wydana zostala 13 lat pozniej i Autorka najwyrazniej zapomniala o tym "drobnym" szczegole ;) Bohaterowie korzystaja z Facebooka, Ubera. Wiedza o istnieniu Justina Biebera czy serialu "The walking dead"... Dodatkowo najslabsza i przede wszystkim nieuzasadniona sprawa...

Jednym słowem okropna! Bez akcji, główna bohaterka nudna jak flaki z olejem, narracja na żenującym poziomie.
Jeszcze nigdy tak mnie nie zmęczyła książka. Infantylność komentarzy narratorki i dialogi przekraczają wszystkie granice. Lektura niezwykle przykra. Nikomu nie polecam!

Przyjemna, lekka książka kryminalna. Fabuła może lekko naciągana, ale nie psuje to lektury. Tylko tytuł nieadekwatny do treści.

Aurora jak zawsze w formie ;)

Pewnego dnia znika Phillip, przyrodni brat Aurory Teagarden, po kilku godzinach okazuje się że do domu nie wrócili także jego przyjaciele – bliźniaki z sąsiedztwa i jedenastoletnia córka miejscowego pastora. Z każdą godziną i z każdym dniem na jaw wychodzą nowe fakty. Okazuje się, że nie są to jedyne zaginione osoby, w podstawówce w Lawrenceton trzy przyjaciółki dręczyły...

Najlepszy z tomów tej serii dotychczas przeczytanych przeze mnie.
Nie wiem, jak bardzo świadomie autorka to zrobiła, ale doskonale ukazała amerykańskie bagno. Bezkarność i bezczelność amerykańskich bogatych gnojków, którym wszystko wolno i ich dzieci-śmieci, jeszcze bardziej bezczelnych i bezkarnych, skrywających się za pieniędzmi i prawnikami. Przemoc w szkołach i...

Podobnie jak w przypadku książek Joanne Fluke, po tomy z serii Aurora Teagarden sięgnęłam zachęcona ekranizacjami Hallmarka (które były i lepsze, i gorsze, ale przyjemne i generalnie człowiek nieźle się bawi, oglądając te kiepskiej jakości filmy). A że samą historię mniej więcej dzięki filmom znam, zaś Legimi oferuje przypadkowe tomy, to wzięłam pierwszy z brzegu.

I cóż......

Gdybym czytała poprzednie tomy może by mi się podobało z sentymentu, ale byl to mój pierwszy przeczytany tom i raczej ostatni-nie wciągnęło mnie, a nawet pozostał pewien niesmak. No i ta okładka-na pewno nie zachęca do czytania.

Kiepska książka, wynudziłam się...
Za mało akcji, za dużo obyczajówki.

3/10

Dałam radę przeczytać tylko kilka rozdziałów - początek bardzo słaby, wszelkie myśli Aurory kręcą się wokół jej ciąży, zakupów i imprez dla dziecka. Męczące to było do tego stopnia, że nie mam ochoty na kontynuowanie przygód Roe.

• Kryminał
  • 2017
  • 2019
  • 2020
  • 2018

Dodaj cytat z książki Małe kłamczuchy