Harry Potter and the Half-Blood Prince

Okładka książki Harry Potter and the Half-Blood Prince J.K. Rowling
Okładka książki Harry Potter and the Half-Blood Prince
J.K. Rowling Wydawnictwo: Bloomsbury Publishing Cykl: Harry Potter (tom 6) Ekranizacje: Harry Potter i Książę Półkrwi (2009) fantasy, science fiction
Harry Potter (tom 6)
Bloomsbury Publishing
2011-07-04
2011-07-04
Ekranizacje:
Harry Potter i Książę Półkrwi (2009)

Postacie wykreowane przez J.K. Rowling czuję przy sobie do teraz. Ta książka wywarła na mnie niesamowite wrażenie, oczywiście pozytywne :)

Czytając Harrego Pottera w dorosłym życiu, to jest coś. Odpoczynek od codzienności, internetu, wszechobecnej brutalności, przekleństw i seksu. Pamiętam, że we wczesnych latach 2000 to był kosmos i totalny odjazd :) dzisiaj historia również zachwyca, aż mi szkoda, że przede mną już tylko siódma i ostatnia część.💫💥
W tej przedostatniej nasz niemały już czarodziej odkrywa stary podręcznik do eliksirów, dzięki ktoremy wybija się swoimi umiejętnościami na tle klasy.🦸‍♂️ Dumbledor🧙‍♂️ w tym roku szkolnym, proponuje Harremu dodatkowe lekcje, dzięki którym zbliży się do celu, którym jest pokonanie Lorda Voldemorta. Dzięki podróżom do wspomnień, Potter pozna Toma Raileya, 🧟🧛jego dzieciństwo oraz mroczny plan bycia nieśmiertelnym za pomocą horkruksów. Wiele zdarzeń otworzy mocny wstęp do wielkiego finału.

W tej przedostatniej nasz niemały już czarodziej odkrywa...

Historia po raz kolejny zaskakuje fantastycznymi zwrotami akcji, cudownymi bohaterami i doskonale przemyślaną fabułą. Ale tym razem, całość skupiona jest na wyjaśnieniu motywów Voldemorta, przedstawieniu jego osoby, pokazaniu, w jaki sposób stał się potworem i mordercą. Rowling dostarcza wiele odpowiedzi na pytania, nurtujące już od pierwszego tomu, sprawiając, iż ten staje się długim wstępem do finalnej części, uchylającym rąbka tajemnicy o przepowiedni dla Harry'ego. Wśród bohaterów rozprzestrzenia się niczym wirus miłość, nie tylko ta koleżeńska (Harry również ma z nią do czynienia).

Zakończenie rozwaliło moje serce na tryliard kawałeczków, a J.K. Rowling wydarła w moim sercu ogromną dziurę, której nie da się zapełnić niczym. Targające mną emocje po raz kolejny doprowadziły do tego, iż toczyłam walkę sama ze sobą, dochodząc do wniosku, iż w takim samym stopniu nienawidzę tej książkę, co ją kocham. Rowling znów odwaliła kawał dobrej roboty - polecam każdemu, zawsze, wszędzie i w każdym wieku.

Jeżeli chodzi o książki, to chyba moja najlepsza przygoda podczas czytania. Poza tym, jest to kultowa opowieść, także wiele na jej temat nie trzeba mówić.

Harry jest cwaniaczkiem. Dobrze, że Dumbledore zmarł

Harry jest cwaniaczkiem. Dobrze, że Dumbledore zmarł

damn najlepsza część

damn najlepsza część

Książkę czyta się szybko. Ma dużo stron ale nie czuć tego. Sama w sobie jest świetnie napisana, przyjemnie się czyta i nie można się oderwać

Bardzo dobra książka, jak narazie jedna z najlepszych w tej serii. Sporo interesujących wątków i wprowadzonej grozy.

Moim zdaniem to jeden z najciekawszych (na równi z ostatnim) tomów serii o Harrym Potterze. Spodobała mi się koncepcja horkruksów, która wprowadziła do fabuły coś nowego i interesującego, jak również liczne podróże wgłąb wspomnień wraz z Dumbledorem, dzięki którym czytelnik ma nareszcie możliwość zrozumienia wydarzeń z przeszłości czarodziejskiego świata. Na plus również zagadka dotycząca tożsamości tajemniczego Księcia Półkrwi.

Świetny tom. Został przede mną ostatni... ;(

Świetny tom. Został przede mną ostatni... ;(