Ukryty głos

Sonia Draga
Ho nascosto la mia voce
literatura piękna
Aneta Banasik

Genialna. Książka, którą warto mieć by do niej wracać aby nigdy nie zapomnieć co tak naprawdę jest ważne i czego potrzebują dzieci.

Świetna lektura! Moim zdaniem obowiązkowa dla każdego rodzica i nauczyciela. Otwiera oczy na pewne sprawy i pokazuje świat z perspektywy dziecka oraz rodzica.

„Ukryty głos ” jest to książka opowiadająca historię chłopca, który mimo swojego wieku nie mówi. Wszyscy mu dokuczają, uważają za upośledzonego umysłowo. Kobieta wierzy, że kiedyś usłyszy jego głos. Chłopiec w wyniku zachowania jego rodziny zamyka się w swoim świecie. Wydaje się, że jedynie mama rozumie słowa, których nie wypowiada. Kobieta rozumie, że Shabab potrzebuje...

"Ukryty głos" - powieść irańskiej autorki to jedna z tych książek, które towarzyszą człowiekowi od pierwszej do ostatniej strony, o której fabule myśli się nawet po odłożeniu lektury, dopóki nie skończy się jej czytać. Narracja powieści prowadzona jest przez dwie osoby. Przez gros czasu wydarzenia poznajemy z perspektywy Shahaba, chłopca, który jest środkowym synem pewnej...

Bardzo przejmująca i wzruszająca książka. W niezwykły sposób autorka pokazuje jak silna u człowieka jest potrzeba akceptacji, miłości i zaufania.

W sumie to nie wiem jak ocenić tę książkę, bo z jednej strony bardzo mi się podobała a z drugiej strony dostrzegam w niej kilka nieścisłości.
Książka opowiada historię małego chłopca i jego rodziny. Opowiada o dziecku, które pomimo braku upośledzenia nie odezwało się jeszcze ani słowem.

Narracja prowadzona jest w pierwszej osobie. Poznajemy punkt widzenia Shababa. Od...

2041

Kolejna cholernie przygnębiająca powieść. Mam ostatnio "szczęście" do wynajdowania takich książek.
Może kiedyś do niej wrócę. Tym razem nie dałam rady pomimo, iż to ważna i wartościowa pozycja.

Książka o miłości. Rodzicielskiej. O tym, jak brak uczuć, a raczej nieumiejętność ich okazywania, chłód emocjonalny, wygórowane ambicje rodziców mogą podciąć dziecku skrzydła i - akurat w tym przypadku dosłownie- odebrać mu głos. Ukazana w książce inna od naszej kultura czasem zaciska dłoń w pięść, czasem zaskakuje..... Polecam- jako przestrogę dla zbyt ambitnych rodziców.

mozna zwalic wine z obca kulture, na chlod emocjonalny ojca, na okolicznosci.. mozna, tylko czy to bedzie prawda?

• 2018
  • 2017
  • Arabskie
  • Biblioteka!
  • Posiadam :)
  • Chcę mieć
więcej mniej

Dodaj cytat z książki Ukryty głos