Irak

Irak Bliski Wschód świat arabski
popularnonaukowa
Irak Bliski Wschód świat arabski

Na półkach: , , , ,

Ciekawe opracowanie dotyczące Iraku pod koniec lat 70-tych. Znajdujemy tu szereg wiadomości dotyczących warunków naturalnych tego kraju, jego historii, życia społeczno-gospodarczego. W 1979 r. umiarkowany prezydent Hassan Al-Bakr ustąpił stanowiska partyjnemu koledze i krewniakowi, "wojowniczemu synowi irackiej ziemi" - Saddamowi Husajnowi. Irak (choć politycznie...

• Do przeczytania w 2020
  • Ekonomia