Dzieci Diuny

Frank Herbert Wydawnictwo: Rebis Cykl: Kroniki Diuny (tom 3) Seria: Diuna fantastyka, fantasy, science fiction
Children of Dune
2008-11-18
1992-01-01
Data 1. wydania:
1978-03-01
Andrzej Jankowski, Marek Marszał
Rebis
diuna arrakis Fremeni melanż czerw pustyni Paul Atryda Harkonennowie pustynna planeta ekologia
Children of Dune
Kroniki Diuny (tom 3)
fantastyka, fantasy, science fiction
2008-11-18
Andrzej Jankowski, Marek Marszał
Diuna

Metafizyka wskoczyła na wyższy poziom . Zastanawiam się co napisać by nie opisywać fabuły a zachęcić czytelnika. Kolejna część sagi która wymusza na czytelniku refleksje nad sensem życia i tym co determinuje jednostkę i całe społeczności do określonych zachowań. W książkach są bohaterowie którzy budzą sympatię i antypatię w sadze Diuny ciężko to rozgraniczyć. W jednej...

Wciągająca i ciężko się od niej oderwać.

Książka nierówna, choć wciągnąłem się, co tu kryć.

Fabularnie? Czego tu nie ma: akcja, spiski, walka o władzę, pościgi, starzy znajomi, nowi bohaterowie, plus głosy w głowie, trochę się można w tym zagubić.

"Dzieci Diuny" kończą pewien większy wątek fabularny, kiedyś po tej książce przestałem czytać sześcioksiąg, i jest to dobre miejsce, by dać sobie spokój, jeśli...

Trzecia część powieść Franka Herbeta o planecie Diuna, bogatej w magiczną przyprawę - melanż.

Choć pewne koncepcje się powtarzają w stosunku do poprzednich części to ta najbardziej mnie wciągneła. Akcja jest wartka a problemy z którymi walczą bohaterowie przekonujące.

UWAGA SPOJLER PONIŻEJ

Spotkanie Paula z Leto było rozczarowujące.

Zacznę od wydania. Książka jest przepiękna, żałuję, że tak dopracowane książki trudno teraz dostać. Wspaniałe rysunki Wojciecha Siudmaka dodają magii. Niestety trzeci tom mnie nie porwał. Poprzednie dwa zdecydowanie lepsze. Natomiast warto przeczytać.

Za Dzieci Diuny zabraliśmy się z niecierpliwością i wielką nadzieję, że będzie lepsza (bo jest i grubsza), a przynajmniej tak samo dobra jak Mesjasz Diuny. Niestety, z całą miłością, jaką wzbudziła w nas część pierwsza, musimy rzec, że tym razem było znacznie gorzej. Herbert zmarnował potencjał kilku postaci – między innymi Jessiki, Alii, Irulany oraz poniekąd Gani. Sam...

Po dłuższej przerwie postanowiłem znów powrócić do serii science-fiction Franka Herberta o planecie Diuna. Gdyby nie pandemia to pewnie w kinach moglibyśmy już obejrzyć świetnie zapowiadającą się ekranizację Diuny, jednak jej premiera została przesunięta na grudzień 2021. Przy tej okazji w internecie sporo informacji pojawiło się na ten temat. Między innymi został...

dla mnie najnudniejszy tom, momentami po prostu historia mnie drażniła, niemniej i tak pochłonęłam

Niestety trochę gorsza niż 2 wcześniejsze-bardzo długo się rozkręca, ale warto przeczytać :)tylko boję się sięgać po kolejne.

Na półkach: , , , , ,

„Dzieci Diuny” to już trzeci tom cyklu Kronik Diuny, opowiadający o pustynnej planecie Arrakis, na której ważą się losy wszechświata. Po niesamowitej „Diunie” i „Mesjaszu Diuny” miałam okazję zapoznać się z kolejną odsłoną cyklu Franka Herberta, który całkowicie mnie oczarował. Autor wciągnął mnie w wykreowany przez siebie świat od samego początku i choć historia miała...

Dyskusje

4 168