Homofobia - narzędzie seksizmu

Okładka książki Homofobia - narzędzie seksizmu Suzanne Phar
Okładka książki Homofobia - narzędzie seksizmu
Suzanne Phar Wydawnictwo: Fundacja Autonomia nauki społeczne (psychologia, socjologia, itd.)
nauki społeczne (psychologia, socjologia, itd.)
Homophobia: A Weapon of Sexism
Fundacja Autonomia
2008-01-01
2008-01-01
Beata Kozak
LGBT homofobia lesbijki lesbijka geje biseksualizm transseksualizm transgender

Pierwsze wydanie tej książki miało miejsce w 1988 roku. Przerażające jest to, że niemal wszystkie zawarte w niej treści, w zestawieniu z naszą polską rzeczywistością, nadal są aktualne.

„Walka o wolność, sprawiedliwość i równość wymaga krytycznej refleksji: czy naszym celem jest znalezienie sposobu na dopasowanie się i uzyskanie akceptacji społeczeństwa, w którym rośnie właśnie niesprawiedliwość ekonomiczna, która z kobiet i ludzi kolorowych robi kozły ofiarne, ustanawia prawa mające służyć kontrolowaniu odmieńców, zanieczyszcza środowisko naturalne itd.? Czy też jest naszym celem praca na rzecz przemiany społeczeństwa w takie, które będzie respektowało wszystkich swoich członków i członkinie, szanowało i ceniło ich odmienność i oferowało im, przy zachowaniu uczciwości i równości, dobrobyt i szczęście? Jesteśmy dziś podzieleni/one. Sądzę, że naszym zadaniem jest zjednoczenie się w pracy na rzecz świata, który wszyscy/wszystkie będziemy mogli/ły zaakceptować.”

• Queer naukowo
  • Pozycje na datki do biblioteczki
  • Utraciłam egzemplarz ;(

Dodaj cytat z książki Homofobia - narzędzie seksizmu