Okładka książki Tajemnicze choroby współczesnego świata. Nowe zagrożenia, wirusy, bakterie, zarazki
Pete Moore Wydawnictwo: Bellona zdrowie, medycyna
zdrowie, medycyna
The New Killer Germs: What You Need to Know about Deadly Diseases of the Twenty-First Century
Bellona
2009-03-10
2009-03-10
978-83-11-11449-4
Zofia Szachnowska-Olesiejuk
choroby wurusy leczenie zagrożenia bakterie

więcej Więcej

Zastanawiając się nad opinią na temat tej książki stwierdzam, że jedyny opis jaki do niej pasuje to "medyczny bełkot". Osoby, które nie miały z biologią lub/oraz z podstawami medycyny nic wspólnego uznają tekst za medyczną literaturę, która znudzi się przy pierwszych 50 stronach. Osoby zaś które już wiedzą coś na ten temat stwierdzą, że tekst z fachową literaturą medyczną...

Książka traktuje o temacie, zdawać by się mogło, wyczerpanym przez rzesze innych autorów. Jednak wciąż można w niej znaleźć jakieś nowe, ciekawe informacje.

Niestety nie pozostaje mi nic innego, jak zgodzić się z inną opinią napisaną pod tą pozycją, że praca wydawców pozostawia tu wiele do życzenia.

Jeżeli czyta się pobieżnie i nie "siedzi" w temacie może jakoś łatwiej...

Ciekawie napisana książka, żywy język zrozumiały (na ogół) dla laika bez przygotowania medycznego czy mikrobiologicznego. Tak mi się wydaje. Dobre dziennikarstwo naukowo-medyczne. Wiele ciekawostek tak z historii frontu walki człowieka z patogenami, jak i doby współczesnej. Świetnie uzmysławia, że przekonanie iż tę walkę można w końcu wygrać na zawsze jest ułudą sytego...

• Popularnonaukowe
  • Nauki medyczne
  • Anglia
  • Wielka Brytania
  • 2016
  • Biologia, medycyna, psychologia, socjologia i okolice
  • Pisarz