Akwarium. Moje hobby

1996-01-01
1996-01-01
Agnieszka Śliwińska
akwarium

Powiedzieć o tej książce,że ją skończyłem czytać tego a tego dnia ,po prostu się nie da.Dla miłośnika (w tym przypadku ryb akwariowych)jest to nie kończąca się przygoda,zagląda się do takiej książki wiele razy w zależności od kwestii,które w danej chwili nas frapują,na które poszukujemy odpowiedzi ,tak zresztą jak w przypadku wszystkich poradników,przewodników,atlasów i innych słowników :). Napoczynając swoją przygodę z moim pierwszym akwarium,mogłem jedynie pomarzyć o takich poradnikach jak ta książka,gdyż było to na tydzień przed wprowadzeniem w Polsce stanu wojennego a więc w grudniu 1981 r. i dzięki temu pamiętam - moje pierwsze akwarium.Jak zwykle i w moim stylu znacznie odbiegam od głównego wątku tj. od wyrażenia swojej opinii o książce : "Akwarium Moje hobby" , więc do rzeczy: książka wyjątkowo pomocna,prowadząca krok po kroku i wskazująca poszczególne etapy,które powinniśmy przejść i które mają istotny wpływ na funkcjonowanie naszego akwarium na tyle wydolnie, aby jego mieszkańcom żyło się w nim maksymalnie komfortowo,pozycja powyższa zawiera bowiem wskazówki odnośnie : wielkości zbiornika,ilości ryb na jeden litr wody,wymienia niezbędny sprzęt,w który musimy się zaopatrzyć aby utrzymać czystość wody i jej skład chemiczny na najwyższym poziomie,daje wskazówki odnośnie żywienia naszego rybiego inwentarza itp. ,dużym plusem są kolorowe fotografie dobrej jakości,ukazujące wiele gatunków ryb,najpowszechniej hodowanych przez akwarystów.Trzeba zaznaczyć,że jest to książka w głównej mierze dla początkujących i średnio zaawansowanych akwarystów,na tyle dobrze napisana aby zagwarantować powodzenie kierującym się jej wskazówkami przy zakładaniu swojego pierwszego akwarium.Polecam

• Leksykon
  • Atlasy, albumy, poradniki