W płomieniach miłości

Okładka książki W płomieniach miłości Barbara Cartland
Okładka książki W płomieniach miłości
Barbara Cartland Wydawnictwo: Książnica Seria: Powieści królowej romansu literatura obyczajowa, romans
Powieści królowej romansu
Little Tongues of Fire
Książnica
2006-03-30
2001-01-01
Małgorzata Samborska
powieść książę miłość

Vina Wallace po śmierci rodziców wraca z Indii do Anglii,by zamieszkać ze stryjostwem.Dziewczyna odziedziczyła olbrzymi majątek,który jej ojcu zapisał indyjski maharadża w podzięce za uratowanie życia.Z tego powodu stryjenka zamierza wydać Vinę za mąż za lorda Edgara,brata księcia Alwaryka Quary,by ochronić bratanicę męża przed łowcami posagów.Jednakże lord Edgar jest hulaką,pijakiem i kobieciarzem,który trwoni majątek swój i brata na kolejne utrzymanki i grę w karty,dlatego ożenek z bogatą Viną jest mu na rękę.Niczego nieświadoma dziewczyna jedzie ze stryjostwem do posiadłości księcia na kilka dni,gdzie dowiaduje się o celu ich wizyty;kategorycznie wzbrania się przed realizacją zamierzeń stryjenki.Zafascynowany Viną książę postanawia znaleźć wyjście z sytuacji,tym bardziej,że zaczyna dostrzegać w dziewczynie pokrewną duszę.Gdy zdesperowana Vina wyjeżdża nagle potajemnie i udaje się na statek do Indii,książę podąża za nią...
Bardzo przyjemna książka,lekka w przekazie i odprężająca.Napisana łatwym i prostym językiem,akcja szybko się toczy.Polecam na dłuższe popołudnie przy filiżance kawy.

Barbara Cartland uważana jest za królową romansu historycznego. Dlatego też postanowiłam kupić jedną z jej książek i przekonać się, o co tyle hałasu. Padło na W płomieniach miłości. I przyznaję, byłam w płomieniach... ale z nerwów, że wydałam pieniądze na takie gówno! Masakra stylowa, zero opisów, infantylne zachowania bohaterów... cieniutki tomik opowiada o losach młodej, delikatnej panny, która ucieka przed pewnym mężczyzną, by ostatecznie wpaść w ramiona drugiego – cóż za oryginalna fabuła! Styl autorki mogę porównać do dziecinnego pisania (chociaż dzieciakom w podstawówce pisanie wypracowań idzie i tak dużo lepiej).

Jestem bardzo rozczarowana. Opis był bardzo zachęcający. Czyta się bardzo szybko i to jedyny plus. Fabuła nudna i przewidywalna. Książka jest jak odgrzewane kotlety. Zwykłe tanie romansidło. A szkoda bo zapowiadała się obiecująco.

• Romans historyczny
  • Romanse historyczne
  • Domowa biblioteczka

Dodaj cytat z książki W płomieniach miłości