Latarnik

Okładka książki Latarnik Merete Lien
Okładka książki Latarnik
Merete Lien Wydawnictwo: Ringier Axel Springer Polska Cykl: Zapomniany ogród (tom 2) literatura obyczajowa, romans
Zapomniany ogród (tom 2)
Fyrvokteren
Ringier Axel Springer Polska
2008-01-01
2008-01-01
Monika Mróz
saga Skandynawia Powieść norweska 21 w.

jak na romansidło ok, czasem facet musi spojrzeć z kobiecego punktu widzenia ;)

jak na romansidło ok, czasem facet musi spojrzeć z kobiecego punktu widzenia ;)

Bardzo wciągająca opowieść!
Świat Emily, a właściwie Amelii Victorii nie jest usłany różami. W jej życiu wciąż pojawiają się nowe tajemnice, których nie jest w stanie sama odkryć. Tak ciężko jest jej zrozumieć decyzję matki, podjętej lata temu. Pragnie z całego serca spełnić ostatnią wolę ojca - którego nie dane jej było poznać, po utracie pamięci, a trudności w obcym mieście coraz więcej. Ta historia opowiada o młodej kobiecie, której świat przewrócił się do góry nogami, bardzo wiele wniosków można z niej wyciągnąć. Gorąco polecam!

Bardzo wciągająca opowieść!

Niezwykle wciągająca saga. Po pochłonięciu pierwszego tomu zabrałam się zaraz za drugi. "Latarnik" opisuje dalsze losy Emilly, która nadal nie pamięta połowy ze swojego życia. Przyczyna utraty pamięci jest katastrofa statku, jaką kobieta przeżyła w dzieciństwie. Jej życie zmienia się po zdradzie narzeczonego, gdzie opuszcza miasta. Jednak w wyniku złego stanu zdrowia Emilly wraca, a na jaw wychodzą nieoczekiwane fakty.Jak postąpi kobieta? Przekonajcie się sami :)

Drugi tom sagi opowiada o Emily, która nie może pogodzić się z tym, że opuścił ją ukochany po długiej i namiętnej nocy. Bohaterka poznaje również swojego brata. Oboje postanawiają wejść do zamkniętego mieszkania, gdzie mieszkali w dzieciństwie. Emily ma przebłyski pamięci i ożywają w niej niektóre wspomnienia. Niestety matka Emily skarży się na złe samopoczucie, dziewczyna postanawia więc ją odwiedzić i zmusić do wyznania prawdy o przeszłości. Prawda jaką wyznaje jest zaskakującą...

Kolejny tom pełen tajemnic. Nie powiem, wyjątkowo wciągająca historia. Choć znienawidziłam Aksela, za to jak potraktował Emily.

Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

W sagach bardzo ważne jest zakończenie. Musi być takie by zachęcić do sięgnięcia po następny tom. Zakończenie "Latarnika" właśnie takie jest. Zabieram się za trzecią część :)

• Domowa biblioteczka
  • Sagi skandynawskie